Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8446 wyświetleń

Wzmożone kontrole na DK61

Policjanci ruchu drogowego z Grajewa, Kolna i Łomży patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Dodatkowo dzisiaj na drogach powiatu grajewskiego mundurowi prowadzili działania pod nazwą "Alkohol i narkotyki" .

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”. Policjanci  ruchu drogowego z Komend Powiatowych Policji w  Grajewie Kolnie oraz  Komendy Miejskiej Policji w Łomży i  patrolują trasę i sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi mierzą prędkość z jaką poruszają się samochody, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz zwracają uwagę na popełniane wykroczenia przez uczestników ruchu. Dodatkowo dzisiaj mundurowi połączyli działania "Bezpieczna K61 z akcją  "Alkohol i Narkotyki", w związku z czym szczególnie sprawdzali, czy kierowcy nie znajdują się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Swoją uwagę policjanci skupiają szczególnie na sprawdzaniu samochodów ciężarowych. Jak wynika z obserwacji funkcjonariuszy, najczęstszą przyczyną wypadków na tego typu drogach jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, a także niebezpieczne manewry wykonywane przez kierujących samochodami ciężarowymi.

Mundurowi prowadzą działania z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych jak i nieoznakowanych wyposażonych w videorejestratory. Głównym założeniem tych wzmożonych działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, bądź niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, przy czym stosują zasadę zero tolerancji. W każdym przypadku policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz prawidłowość przewożenia dzieci.

Obecność patroli policyjnych na tej drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa na całej „DK 61”. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na tych ciągach komunikacyjnych, działania będą kontynuowane. - KPP w Grajewie

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.