poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12306 wyświetleń

Wymień dowód i zgłoś w US

Do końca 2007 roku należy wymienić dowody osobiste wydane w formie książeczkowej ! Wymianę dowodu trzeba zgłosić na odpowiednim formularzu. Wniosek kieruje się do naczelnika właściwego urzędu skarbowego.

formularz NIP-1 - wybierają osoby, które prowadzą samodzielnie działalność gospodarczą,
formularz NIP-3 - osoby, które takiej działalności nie prowadzą.

Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej mają na zgłoszenie zmiany dowodu 30 dni, natomiast płatnicy VAT lub akcyzy tylko 14 dni - informuje resort finansów. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą zgłosić wymianę dowodu za pośrednictwem urzędu wydającego dowód osobisty. Również w tym przypadku urząd ten ma obowiązek przekazać zgłoszenie naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 7 dni od dnia złożenia zgłoszenia przez podatnika.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo wydaje na miejscu tylko formularz NIP-3  (nie przekazuje zgłoszenia do US ). Pracownicy radzą, by nie zwlekać z wymianą dowodu osobistego do grudnia br. i jak najszybciej zadbać o wydanie nowego dokumentu. W ten sposób unikniemy w urzędzie tłoku

Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo
tel. ( 0-86 ) 272 26 03

 

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (7)

mam pytanie: a co jesli nie wymienię dowodu w tym roku? czy w styczniu nie moge juz tego zrobić? słyszałem ze od 2008 maja byc juz dowody z 'mikroczipem' czy jak to się tam nazywa

Czy moge wymienic dowod osobisty ,jesli nie posiadam meldunku
zamieszkania.
Mieszkam za granica od 15 lat,mam stary dowod osobisty, ale nie mam meldunku.Nie mam rodziny w polsce,nie mam gdzie sia zameldowac. Moze ktos mi cos poradzi, albo zmienia sie przepisy.
Takich ludzi jak jest wiele.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

DOT.WYMIANY DOWODOW OSOBISTYCH.Uprzejmie proszę Urząd m.Grajewo o
poinformowanie mnie,czy będę mogła dokonać zmiany dowodu osobistego w
2008...przebywam obecnie w USA...mój powrót do kraju przewiduje w
następnym roku.Czytałam na stronie m.Grajewo,że wymiana nastąpi tylko
do końca bieżącego roku.Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam. H.K.
Mój e-mail.....:halinka.k2007@wp.pl
halinka ty i tak nie wrócisz , tam jest lepiej.

Straszą was tymi spotami w TV rządowej, wrzućcie sobie na luz. Ja tam przed styczniem się nie wybieram po nowy dowodzik. Mam prawo jazdy które honoruje 99% instytucji, a jak gdzieś się urzędas uprze to pójdę do niego z paszportem (jest dokumentem RÓWNOŻĘDNYM) . W wielu krajach tak jak choćby USA w ogóle nie ma czegoś takiego jak dowód osobisty. Jest to relikt PRL kultywowany przez RP. Obowiązek posiadania dowodu jest tak samo egzekwowany jak obowiązek meldunkowy – znaczy się wcale.

odp. dla Marek n : wracam do kraju...a czy tu jest lepiej?.......przyjedz do USA....przekonasz sie.pozdrawiam.Halinka.

Na moje pytanie dot.wymiany dow.osobistego z dnia 2007-08-15 skierowane do prac.Urzędu miasta Grajewo.....nigdy nie otrzymałam odpowiedzi.Kompetentni w tej sprawie pracownicy...pewnie sami nie znają odpowiedzi .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.