niedziela, 17 października 2021

Kraj

Winą obarczył Prezydenta

Winą obarczył Prezydenta

To Lech Kaczyński odpowiada za katastrofę pod Smoleńskiem


Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko winą za katastrofę pod Smoleńskiem obarcza Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Wiadomo kto za to odpowiada. Winny czy niewinny ty jesteś pierwszą osobą (prezydentem) i ty za to odpowiadasz. I dlatego mówienie, że winę ponoszą piloci, że oni zadecydowali o lądowaniu jest niewłaściwe – powiedział dziennikarzom prezydent Aleksander Łukaszenko

Zdaniem Łukaszenki, gdy pojawia się problemy podczas lotu prezydenckiego samolotu, dowódca lotu informuje o tym prezydenta.

– Prezydent pyta, czy możliwe jest lądowanie i ostatnie słowo i tak należy do niego, a pilot musi się podporządkować – powiedział Łukaszenko.

Przypomniał też o sytuacji z lotem prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji w sierpniu 2008.

– Dla mnie i takich jak ja, to bardzo ważna lekcja. My prezydenci powinniśmy pamiętać, że w samolocie znajduje się jeszcze 100 osób, które mają rodziny – powiedział białoruski prezydent. – Z techniką było wszystko w porządku. Niewłaściwa była decyzja głównego człowieka – podkreślił.

 

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego za katastrofę prezydenckiego tupolewa winny jest Donald Tusk i jego rząd oraz Bronisław Komorowski.

źródło: http://www.poranny.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.