piątek, 8 grudnia 2023

Powiat Grajewski

Wieści ze szpitala

Szpital w Grajewie doczekał się kolejnych inwestycji. Zmiany zajdą na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Już wkrótce ruszą prace remontowe. Zmiany nie ominęły także personelu. Od 1 lipca 2016 nowym ordynatorem został dr n. med. Zdzisław Gołaszewski. Chwali on zaangażowanie dyrektora szpitala Pana Grzegorza Dembskiego oraz samorządów w walce o uzyskanie środków na remont.

"Wiem, że m. in. gmina Szczuczyn zaproponowała wsparcie finansowe dla szpitala. Cieszy mnie, że społeczeństwo jest świadome jak ważną sprawą jest funkcjonowanie placówki. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł zaprezentować efekty końcowe planowanych zmian" - poinformował doktor Gołaszewski.


Zmiany kadrowe zaszły również w poradni ginekologicznej. Pracę rozpoczeła tam jedyna kobieta ginekolog, lek. Marzena Podeszwik - Malinowska. Dyrektora szpitala obecnie przebywającego na urlopie zastępuje pracujący na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym doktor Wojciech Tomal.

"Ze szpitalem związany jestem od ponad dziewięciu lat. Z oddziałem ginekologii współpracuję od około dwóch. Otrzymałem propozycję pracy i z niej skorzystałem. Dojazdy bywają uciążliwe ale można je tak połączyć z dyżurami, żeby jak najmniej odczuwać te niedogodności. Szpital jest kompaktowy, sprawnie funkcjonujący, z dużym potencjałem.Pracowałem w mniejszych i w większych placówkach niż ta w Grajewie. Ten szpital jest lepiej rozwinięty niż podobne do niego placówki w innych miastach. Dysponuje więcej niż czterema oddziałami" - zauważa doktor Tomal.

Lekarz podkreśla, że pacjentki nie mają powodów do niepokoju. Kadra pochodzi z różnych miast i specjaliści dojeżdżają do pracy ale nie ma to wpływu na jakość świadczonych usług.  

"Myślę, że osoby, które dołączyły do wcześniejszego personelu bardzo się starają. Grajewo to małe miasto. Trzeba wykonywać swoje zadania w taki sposób aby stać się częścią lokalnej społeczności i zasłużyć na zaufanie pacjentek"- tłumaczy Tomal.

Jest sporo elementów, które wymagają poprawy ale jednym z najważniejszych jest trakt porodowy. Położne bardzo się starają, by zapewnić komfort rodzącym kobietom. Pacjentki zasługują jednak również na to, aby przebywać w przyjaznym i ładnym miejscu - uważa doktor Tomal.

Realizacja przedmiotowej inwestycji przyczyni się do poprawy poziomu i jakości świadczonych usług medycznych oraz polepszenia warunków bytowych pacjentek tak, aby stresujące chwile porodu i pierwszych dni rodzicielstwa były jak najbardziej spokojne i wygodne.

 

Źródło: Nowiny Grajewskie nr 143 z 26 lipca 2016

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.