czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6447 wyświetleń

Wieści z ZSM nr 1

„Jeden grosz znaczy niewiele,

ale góra grosza jest największa na świecie.”

Szkolne Koło PCK działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie kolejny raz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA”. Celem zbiórki monet jest pomoc dzieciom z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz  rodzin zastępczych.

Pieniądze z tej akcji zostaną przeznaczone m.in. na tworzenie programów umożliwiających wszechstronny rozwój tych dzieci oraz ochronę ich praw.

09. grudnia 2016r. zakończono zbiórkę monet prowadzoną wśród uczniów  i nauczycieli. W tym roku dzieci zebrały 515 złotych 89 groszy. Opiekunowie Szkolnego Koła PCK - Małgorzata Balicka i Elżbieta Niedbała - składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za aktywne uczestnictwo i poparcie tej wyjątkowej akcji.

fot. ZSM nr 1

 

 

 

Akademia Przyjaciół Pszczół - „Pszczeli bohaterowie” w ZSM nr1

    Z początkiem września uczniowie klas pierwszych PG nr 1 w Grajewie rozpoczęli  realizację  projektu edukacyjnego pt. „Ciekawe życie królewny Melissy”, przy współpracy z Akademią Przyjaciół Pszczół - „Pszczeli bohaterowie”, będącą nową odsłoną programu edukacyjnego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

    Efektem końcowym kilkumiesięcznego projektu było wypracowanie materiałów edukacyjnych poświęconych pszczołowatym i co najważniejsze przeznaczonym do realizacji  teraz, o tej porze roku. Zimą nie ma bowiem szans odszukać w terenie owadów i roślin miododajnych, dlatego zajęcia przeprowadzono w formie zespołowych warsztatów edukacyjnych, które były uwieńczeniem dotychczasowej pracy. Zabawy edukacyjne skierowane zostały do 4 i 5 letnich dzieci z 10-godzinnego oddziału przedszkolnego funkcjonującego w ZSM nr1. Mali uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach edukacyjnych związanych z poszerzeniem wiedzy o pszczołach, ich roli w środowisku, a także działaniach jakie wszyscy możemy podjąć, aby je chronić. Kilkuletni odkrywcy tajemnic natury, tak jak ich wykładowcy - starsi koledzy z gimnazjum, bawili się wyśmienicie, przy okazji zdobywając wiedzę.

    Mamy nadzieję, że projekt wzmocnił świadomość społeczności szkolnej w zakresie biologii pszczołowatych i ich nieocenionej roli w zachowaniu bioróżnorodności, a co najważniejsze stał się  inspiracją do podjęcia działań mających na celu troskę o środowisko naturalne, co jest przecież naszym obowiązkiem.

Niech pszczoły będą z Wami!

 

Bożonarodzeniowy Dar Serca w ZSM nr1

    Podsumowano kwestę "Bożonarodzeniowy Dar Serca", która odbyła się w niedzielę 4 grudnia 2016r. na terenie naszego miasta, kiedy to uczniowie Publicznego Gimnazjum nr1 im. Polskiego Czerwonego Krzyża i Szkoły Podstawowej nr1 im. K. I. Gałczyńskiego pod opieką nauczycieli z ZSM nr 1 zbierali pieniądze dla chorych dzieci z naszego miasta.     W akcji odbywającej się tradycyjnie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego, a której koordynatorem był Caritas, braliśmy udział już po raz siedemnasty. Od początku celem akcji jest pomoc potrzebującym dzieciom. Jest to cel bliski ideom Polskiego Czerwonego Krzyża – patrona naszej szkoły, które uczniowie starają się propagować. Na terenie Grajewa kwestowało 72 wolontariuszy  pod opieką 28 nauczycieli. W tym roku młodzież zebrała 4498zł i 13gr. Kwotę tę przeznaczono na rzecz chorych dzieci z naszego miasta.

    Ofiarodawcom – mieszkańcom Grajewa i okolic, wolontariuszom – uczniom i nauczycielom ZSMnr1, a także proboszczom wszystkich parafii w mieście - zachęcali oni bowiem mieszkańców do hojności i życzliwości wobec kwestującej młodzieży, dziękują organizatorzy: p.B. Czjkowska, p.M. Gutowska, s. A. Kukiełka.

Za pomoc i okazane serce serdecznie wszystkim dziękujemy.

I.Lewszyk

 

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (1)

Szkoła tętni życiem. Wspaniałe inicjatywy. Gratulacje!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.