Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6100 wyświetleń

Wieści z SP 4

Sukces naszych sportowców
8 maja w czwórboju lekkoatletycznym nasi chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczęta zajęły II miejsce w kategorii ,,Igrzyska Dzieci" Powiatu Grajewskiego.
Oto skład drużyn:  dziewczęta - Julia Płochocka, kl. VI a, Oliwia Kosińska kl. VI b, Oliwia Staniszewska kl. VI d, Zuzanna Komosińska kl. VI d,
Weronika Niedźwiecka VI C, Iga Chudek, kl. VI d, chłopcy - Szymon Iżbicki kl. VI a, Szymon Deresz kl. VI b, Bartłomiej Kohlman kl. VI b, Dawid Nowakowski kl. VI c, Maciej Puhacewicz kl. VI c, Jakub Grabowski kl. VI d.
Do zawodów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Lidia Łepkowska (wz. Paweł Górski) i Tomasz Babul.  

Narodowy Dzień Zwycięstwa
W tym roku bardzo uroczyście obchodzono w Grajewie Narodowy Dzień Zwycięstwa. Do miasta licznie przybyli szefowie i przedstawiciele służb mundurowych z województwa podlaskiego, kompanie honorowe 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Tego dnia nie zabrakło też na tej uroczystości przedstawicieli SP 4 , którą reprezentowali – dyrekcja szkoły, poczet sztandarowy oraz drużyna zuchów „Młode wilczki” i drużyna harcerska „Zielone skry”.

Nocka harcerska
Nocka harcerska, czyli biwak w szkole, to dla harcerzy nie lada gratka i spełnienie marzeń próbnej drużyny harcerskiej "Zielona Skra" działającej od lutego w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie. Na jedną noc szkoła zmieniła się w sypialnie, kino, plac zabaw oraz gier harcerskich. 

W „Fabryce Zabawy”
8 maja 2018 r. grupa „Muchomorki” z SP 4 z wychowawczyniami odwiedziła „Fabrykę  Zabawy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak w dawnych czasach wyrabiano mydło. Następnie samodzielnie wyrabiały kolorowe mydełka w kształcie serduszek i gwiazdek oraz mydełka zapachowe w różnych kształtach (samochód, aniołek, brzoskwinia, róża). Najwięcej radości sprawił dzieciom eksperyment zamykania w bańce mydlanej oraz sztuczki cyrkowe. W przerwach dzieci budowały wieże z drewnianych klocków, hasały w basenie z piłeczkami, przechodziły przez tunel. Ozdobieni pięknymi tatuażami z kolorowymi balonami w rękach i w świetnych humorach wszyscy wrócili do sali przedszkolnej.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego
8 maja 2018 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego (DKE) z udziałem dziewcząt z klasy VI b i VI c. Celem DKE było udzielenie odpowiedzi na pytania: Czy łatwo jest przekraczać granice swoich możliwości, swoich potencjalnych zdolności? Czy warto przekraczać takie granice? Inspiracją do dyskusji była książka Anny Czerwińskiej-Rydel „Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita” dotycząca życia i śmierci Gabriela Fahrenheita. Gdańszczanina, który naukowo badał temperaturę i wynalazł termometr rtęciowy. Opowieść o odkrywaniu świata, pasji nauki, dociekliwości w dążeniu do prawdy. Organizatorką spotkania była pani L. Pietrzykowska.

Czytamy przedszkolakom
W maju odbyło się spotkanie czytelnicze w oddziale przedszkolnym, podczas którego  Aniela Kiełczewska z Koła czytelniczo-medialnego czytała dzieciom książkę „Tosia odkrywa czekoladę”. Opiekunem koła jest pani  I. Bukrejewska.  

Międzyklasowy Turniej Czytelniczo- Biblioteczny
„Czytanie jest modne” – takie hasło przyświecało w tym roku szkolnym obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do wspólnej zabawy i udziału w Międzyklasowym Turnieju Czytelniczo-Bibliotecznym uczniów klas VI i VII zaprosiły panie: I. Bukrejewska, A.Deresz-Armata i A. Joka. Oto wyniki turnieju: 
W kategorii klas VI: 
I miejsce kl. VI b (Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kasprzak) 
II miejsce kl. VI c (Joanna Popowska, Patrycja Kuczyńska) 
III miejsce kl. VI a (Martyna Jaworska, Julia Płochocka)
W kategorii klas VII
I miejsce kl.VII a (Weronika Dziejma, Michalina Fajfer, Karolina Kozicka) 
II miejsce kl.VII b (Oliwia Górecka, Zuzanna Matysiewicz, Wiktoria Porsewa)
III miejsce kl.VII d (Rafał Górski, Hubert Jabłoński, Oskar Parchucik)
Glejt gwarantujący dzień wolny od pytania, niezapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek otrzymała klasa VI b i VII a. 

Więcej informacji na stronie szkoły -  www.sp4grajewo.cba.pl
fot.SP 4 Grajewo

wtorek, 29 listopada 2022

Planetarium w ,,Dwójce"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca ?Grajewianie?

Komentarze (1)

I znów kolejna pomyłka !!!
/ powinno byc -Weronika Niedźwiecka VI C

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.