poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10968 wyświetleń

Wieści z autogiełdy

 

Funkcjonariusze Izby Celnej wspólnie z policjantami i pracownikami UKS przeprowadzili na białostockiej giełdzie samochodowej działania kontrolne. Celem akcji było między innymi ujawnienie osób, które nie uregulowały należnego podatku akcyzowego za samochody sprowadzone z krajów Unii Europejskiej, a także kontrola dokumentów dotyczących sprowadzonych pojazdów: dowodów rejestracyjnych, faktur zakupu, ubezpieczenia OC.

 

W działaniach udział wzięło 24 funkcjonariuszy z ruchu drogowego, służb laboratoryjnych, dochodzeniowych i kryminalnych, a także 22 celników. Od godziny 6:30 zabezpieczono wszystkie drogi dojazdowe do giełdy samochodowej. Pojazdy posiadające zagraniczne numery rejestracyjne były kierowane w specjalnie wydzielone miejsca, gdzie dziewięć niezależnych grup policyjno – celnych przeprowadzało szczegółową kontrolę. Pojazdy, które wcześniej wjechały były sprawdzane bezpośrednio na giełdzie.

 

        W wyniku działań skontrolowano 132 samochody. Właściciele blisko 50 aut na miejscu musieli złożyć oświadczenia o terminie przywozu samochodów do Polski oraz kwocie ich zakupu. W stosunku do osób, które przekroczą dopuszczalne terminy będą wszczęte sprawy karne – skarbowe. 12 kierujących ukarano mandatami za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. W trzech przypadkach stwierdzono, że samochody miały przykręcone tablice rejestracyjne z innych pojazdów w tym jeden miał tablice skradzione we Włoszech. Na jednym z punktów kontrolnych funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Hajnówki. Volsksawgen, którym jechał pochodził z przestępstwa. Auto skradziono na początku września we Francji. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Czterech następnych za przekroczone limity punktów karnych.


 

        Podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości. 


Maciej Czarnecki                                   podinsp. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy                                     rzecznik prasowy
Izby Celnej w Białymstoku                             mendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku

                                                        

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (3)

brawo, świetna akcja

super wreszcie nasza policja zaczęła myśleć brawo jak najczęściej takie kontrole

Popieram takie akcje ktos powinien ukrocic proceder obciarzania przyszlego nabywcy kosztami ktore powinien pokryc sprzedajacy .A nie kupic auto z niespodzianka ....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.