czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 6585 wyświetleń

Wesołe przerwy w ZSM 2

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 im Sybiraków w Grajewie znaleźli świetny sposób na integrację i zadbanie o bezpieczeństwo młodszych kolegów i koleżanek z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej. Codziennie na długich przerwach odbywają się tańce, zabawy, karaoke lub zajęcia artystyczne (np. rysowanie lub prace z origami). Autorem pomysłu uatrakcyjnienia przerw szkolnych, odprężenia i zrelaksowania uczniów nie tylko klas młodszych jest Samorząd Uczniowski. Plan ten został omówiony 7 października na debacie szkolnej. Uczniowie z klas 2b, 2c, 3c PG zaoferowali, że rozgospodarują czas między zajęciami dla młodszych uczniów Szkoły.

Po zaakceptowaniu pomysłu przez p. Dyrektor i Radę Pedagogiczną 25 października rozpoczęła się nasza zabawa na przerwach. Została pozytywnie odebrana nie tylko przez dzieci, ale też przez gimnazjalistów, którzy chętnie integrują się z młodszymi kolegami i uczestniczą w zabawach.
          Przed animatorami stoi kolejne zadanie, wkrótce przygotują zabawę andrzejkową dla klas 1 – 3 SP.

Komentarze (6)

ale zabawa!!! super!

Co to za szkoła? dlaczego w innych szkołach nie ma takich przerw?


przecież w klasach 1-3 jest nauczanie blokowe i przerw właściwie nie ma, dzieci sa pod ciagłą opieką nauczyciela............przez 10 minut to zanim się zbiorą to juz 5 mija

Brawo !!
Oby taak dalej , powodzenia ;)

brawo dla STARSZYCH kolegów i koleżanek za pomysł i brawoooo dla dyrekcji i całej rady za przychylenie się do pomysłu super sprawa i niech inne szkoły biorą przykład z II

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.