niedziela, 5 lutego 2023

Kraj

  • 4 komentarzy
  • 1643 wyświetleń

Ważne zmiany w mandatach

Koniec z karaniem kierowców przez Inspekcje Transportu Drogowego. Mandaty będzie wręczać tylko policja.

ITD nie tylko straci swoje uprawnienia do wystawiania mandatów. Będzie też musiała oddać swoje radary. Nowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak, zapowiada w "Rzeczpospolitej" zmiany w pilnowaniu porządku na drogach. Kompetencje i środki ITD mają trafić do policji. - Chcemy w ten sposób poprawić bezpieczeństwo na drogach - mówi minister.

W rękach drogówki ma być też skupiony cały system kontroli fotoradarowej. Urządzenia mają stać w miejscach faktycznie niebezpiecznych. Fotoradary nie będą już skarbonką, która przysparza dochodów budżetowi. Znienawidzone przez kierowców radary straci Inspekcja Transportu Drogowego.

W Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które zawiaduje całą infrastrukturą fotoradarową, jest w tej chwili 400 fotoradarów stacjonarnych, 29 urządzeń mobilnych, 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle i 29 odcinkowych pomiarów prędkości.

DRE, Rzeczpospolita

Komentarze (4)

w unikaniu mandatów napewno przyda się Yanosik

co za różnica kto bat trzyma, skoro plecy te same

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.