środa, 17 lipca 2024

Sport

  • 5 komentarzy
  • 9233 wyświetleń

Warmia jednak III Lidze

Zarząd Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie na poniedziałkowym posiedzeniu uchwalił rozszerzenie składu III ligi w grupie podlasko – warmińsko – mazurskiej do 18 zespołów. Tym samym WARMIA Grajewo w sezonie 2013/2014 nadal występować będzie na tym poziomie rozgrywek. Rozszerzenie składu zespołów związane jest z dołączeniem do III ligi rezerw białostockiej JAGIELLONII oraz wycofaniem się z rozgrywek OLIMPII 2004 Elbląg.

- W grę wchodziły dwa rozwiązania - powiększenie III lub powiększenie IV ligi - wyjaśniał Marek Łukiewski, dyrektor biura W-MZPN dla portalu dwadozera.pl  - Większa liga oznacza jednak więcej meczów i więcej wyjazdów. Zarząd postawił więc na rozbudowę tej wyższej, bardziej profesjonalnej i - teoretycznie - bogatszej ligi.
W nowym sezonie podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi zagrają więc:

MRĄGOWIA Mrągowo

PŁOMIEŃ Ełk

WISSA Szczuczyn

START Działdowo

SOKÓŁ Ostróda

MKS Korsze

ŁKS 1926 Łomża

DĄB Dąbrowa Białostocka

HURAGAN Morąg

GRANICA Kętrzyn

TUR Bielsk Podlaski

MOTOR Lubawa

WARMIA Grajewo

JAGIELLONIA II Białystok (ze względu na likwidację rozgrywek Młodej Ekstraklasy)

Oraz awansujące z IV ligi:

PROMIEŃ Mońki

LZS Narewka

BARKAS Tolkmicko

ZNICZ Biała Piska
Start rozgrywek ligowych w weekend 10-11 sierpnia.

 

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 


wtorek, 16 lipca 2024

Mecz WARMIA - MAZUR (20.07)

poniedziałek, 15 lipca 2024

Rajgród. Nocny Turniej Piłki Nożnej 2024

Komentarze (5)

Nasuwa się jedno pytanie - czy potrzeba jest powiększania III ligi do 18 zespołów? ..."Zarząd postawił więc na rozbudowę tej wyższej, bardziej profesjonalnej i - teoretycznie - bogatszej ligi. " Nie sądzę , że Warmia ma takie wpływy... a Podlaski ZPN w tym wypadku chyba mocno przegiął. Bacząc na warunki pogodowe w naszym regionie rozgrywki są przekładane z dnia na dzień, w tej chwili runda jesienna kończy się w połowie listopada, a wiosenna zaczyna w kwietniu. Drużyny te to nie zawodowstwo - choć ich zarządy tak myślą, dołożyć koszty organizacji dwóch meczy więcej, przygotowywanie boiska po opadach atmosferycznych i oczywiście ich stan w takiej ilości rozgrywek? No cóż Warmia się utrzymał, ale czy przed reorganizacją systemu który ma nastąpić od centralnych rozgrywek na tempo potrzebne jest to. Subiektywnie oceniam, że Podlaski Związek Piłki Nożnej robi złą robotę, a skutki tego będą widoczne na wiosnę tego sezonu. Dochodzi jeszcze, że każda drużyna winna mieć dziecięce i młodzieżowe drużyny, a te wycofywane są z rozgrywek w trakcie sezonu a Pod.ZPN jak i inne federacje nie wyciągają z tego wniosków - a chodzi o pracę z własnym narybkiem. Pozdrawiam kibiców piłki nożnej powiatu grajewskiego. W bieżących rozgrywkach 2012/2013 sezon rozpoczął się 11.08.2012 r runda jesienna z rozegranymi awansem dwiema kolejkami do do 18.11. warunki sprzyjające, a runda wiosenna od 6.04. do 15.06. Teoretuzując zacznie się 11.08 do do 18.11. jesień i od 1.04. do 23.06. - pozostaje przerwa wakacyjna jakieś 50 dni laby. I bacząc na Podlaski ZPN tak dla przykładu: LZS Narewka - Barkas Tolkmicko 500 km odległości jazdy około 6 godzin no i wypoczęci i gotowi do gry. Niech żyje ... rozsądek.

Nie przejedziesz po polskich drogach 500 kilometrów za 5 godzin.

do rzal, myśleć:
piszesz, że Podlaski związek robi złą robotę, tylko że w tym sezonie rozgrywki III ligi prowadzi Warmińsko-Mazurski Związek i to on podjął decyzję o powiększeniu III ligi. I jest to nawet w tekście, ale jak widać pisać "potrafi" każdy, a z czytaniem gorzej.

Jeśli maruder tak bardzo cię interesuje piłka nożna to winieneś wiedzieć , że powiększenie składu trzeciej ligi nastąpiło na wniosek pod.zpn. , a to co jest podane w powyższej informacji przez sekretarza klubu to jedynie tzw. "lakoniczna" informacja i nie kompletna /wiedza nie dla wszystkich/a i czytać ze zrozumieniem trza, a nie krytykować.
PS. Narewka - Tolkmicko 407 km tj, czas jazdy za targeo: 5 godz. i 50 minut. Pozdrawiam.

Na wniosek Podlaskiego, ale z pewnością nie ze względu na Warmię, tylko na rezerwy Jagiellonii. Co nie zmienia faktu, że decyzję podjął War-Maz. związek, który mógł nie wyrazić zgody. Więc o co pretensje do Podlaskiego związku? W starej III lidze odległości bywały większe. A gdybyśmy jednak spadli do IV ligi, to trasa Grajewo - Mielnik wynosi ponad 200 km (ok. 220) i jest w obrębie jednego województwa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.