wtorek, 19 marca 2024

• 12 komentarzy
  • 6433 wyświetleń

WARMIA Grajewo  - OLIMPIA Zambrów 1:3 (0:0)

W sobotnie popołudnie w IV lidze piłkarze grajewskiej Warmii przegrali u siebie 1 : 3 ze zdecydowanym faworytem do awansu do III ligi Olimpią Zambrów. Tyle, że goście świetnie wykorzystali proste błędy gospodarzy na początku drugiej połowy i wywieźli dzięki tym prezentom trzy punkty. A w pierwszej połowie rozsądna gra Warmii wskazywała na małą niespodziankę.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany. Oba zespoły grały ostrożnie. Pierwszą groźną akcję przeprowadziła Warmia. W 10 minucie Łukasz Wojno strzela obok słupka.  Za kilka minut jego zagranie w pole karne nie wykorzystał Dawid Kondratowicz.  W 20 minucie w polu karnym gospodarzy dobrej sytuacji nie wykorzystuje Rafał Kalinowski. W odpowiedzi szybka kontra gospodarzy i strzał głową Łukasza Domurata z trudem broni Bartosz Gralik. Za chwilę Kondratowicz nie dochodzi do zagranej w pole karne piłki. Po tym coraz częściej przed bramką Warmii grają goście.  W 26 minucie bardzo groźne uderzenie Michała Dawidowicza obok słupka. Podobnie kilka minut później strzał głową Karola Mackiewicza. W 34 minucie Warmię ratuje słupek po strzale Bartosza Ciborowskiego, który bezlitośnie wykorzystał błąd obrony. Jeszcze przed przerwa Olimpia miała jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki ale dobrze spisywał się Filip Święciński.

Po przerwie festiwal prezentów dla gości. Najpierw wątpliwy rzut karny w 48 minucie, który skutecznie wykorzystał Kamil Zalewski. Za chwilę po wznowie gry fatalny błąd obrońcy i Rafał Kalinowski podwyższa wynik.  W 56 minucie ponownie gubi się obrona gospodarzy i wykorzystuje to Patryk Malinowski strzelając trzecią bramkę dol gości. Taki wynik trochę podciął skrzydła gospodarzom, którzy na kilkanaście minut oddali inicjatywę Olimpii. Na szczęście kilka kolejnych strzałów Zalewskiego, czy Mackiewicza już nie wpadło do siatki. Gospodarze w ostatnich minutach zaczęli walczyć o zmianę wyniku. W 80 minucie błąd gości, który skutecznie wykorzystuje Wojno i zdobywa gola. Kilka minut później ten sam zawodnik omal nie zdobył drugiej bramki po zagraniu Kondratowicza. W odpowiedzi świetna interwencja Święcińskiego po uderzeniu Zalewskiego. W doliczonym czasie gry pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Paweł Kossyk, ale bardzo dobrze spisał się bramkarz i trzy punkty pojechały do Zambrowa.

Sobotni mecz pokazał, że nie można wygrać dając prezenty dla przeciwnika. Warmia pokazała się z dobrej strony i jeszcze da kibicom sporo radości. Teraz wyjazd do Hetmana Białystok.

WARMIA GRAJEWO -OLIMPIA ZAMBRÓW 1 : 3 (0:0)

Bramki: 0 : 1 - Kamil Zalewski 49 karny, 0 : 2 - Rafał Kalinowski 51, 0 : 3 - Patryk Malinowski 56, 1 : 3 - Łukasz Wojno 80.

WARMIA: Święciński - Domurat, Śleszyński, Kondratowicz, Kossyk, Wojno, Hołtyn (57 Mikucki), Tuzinowski (80 Wójcicki), Chmielewski (80 Nikolaichuk), Arciszewski, Edison (86 Krupa). Trener: Leszek Zawadzki.

OLIMPIA: Gralik - Ciborowski, Mackiewicz (70 M. Jastrzębski), Zalewski, Paczkowski, Grochowski (60 P. Jastrzębski), Malinowski, Radecki, Kalinowski, Dawidowicz (70 Bieliński), Wyszomierski (78 Łapiński).Trener: Tomasz Kulhawik.

Sędziowali: Grzegorz Kawałko jako główny oraz Łukasz Sikora i Bartosz Tyszka (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).