wtorek, 18 czerwca 2024

Sport

  • 1 komentarzy
  • 3820 wyświetleń

WARMIA - TUR (SOBOTA 30.09 godz. 15:30)

Po zakończeniu minionego sezonu, który był dla bielszczan bardzo udany – drużyna zajęła wysokie drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie ŁKS 1926 Łomża, w klubie doszło do sporych roszad kadrowych. Przede wszystkim z zespołem rozstał się trener Paweł Bierżyn, który prowadził TURA przez niemal dziesięć ostatnich lat. Oprócz szkoleniowca odeszli z TURA tak ważni dotąd zawodnicy jak Andrzej Lewczuk (koniec kariery) a także bracia Piotr i Karol Kosińscy, którzy zdecydowali się na grę w  PIONIERZE Brańsk. Nowym trenerem ekipy z Bielska Podlaskiego został pracujący ostatnio w PROMIENIU Mońki Dariusz Szklarzewski, który najwyraźniej szybko poukładał nowe klocki.  TUR po 10 kolejkach ma 22 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale bielszczanie mają jeden zaległy mecz z WIGRAMI Suwałki. W tym sezonie sposób na TURA miała jedynie WISSA Szczuczyn, która pokonała go w Bielsku Podlaskim 3:1. W ostatniej kolejce zespół trenera Szklarzewskiego gładko ograł HETMANA Tykocin 3:0.

 

 

Ostatnie mecze WARMII z TUREM były mocno nieudane dla naszego zespołu. Nie wygraliśmy z drużyną z Bielska Podlaskiego od czterech lat a aż pięć ostatnich meczów wygrali nasi rywale. W tym roku na inaugurację rundy przegraliśmy wyjazdowe starcie aż 0:5!

 

 

- sezon 2018/2019  3:0 (d) 7:0 (w)

- sezon 2019/2020  3:1 (d)

- sezon 2020/2021  1:1 (d) 0:4 (w)

- sezon 2021/2022  0:2 (w) 1:2 (d)

- sezon 2022/2023  0:1 (d) 0:5 (w)

 

Bilans pięciu ostatnich sezonów to 9 meczów, 3 wygrane WARMII, 1 remis i 5 zwycięstw TURA. Bramki: 15-16.

 

Już powyższe zestawienie jasno dowodzi, że to będzie bardzo trudny mecz, do którego nasi piłkarze muszą podejść maksymalnie skoncentrowani, aby nie powtórzyły się choćby błędy z niedzielnego meczu w Czyżewie. Na szczęście żadna z żółtych kartek, którymi tak hojnie szastał w Czyżewie arbiter wobec naszych piłkarzy nie eliminuje nikogo z gry w sobotnim meczu z TUREM. Do kadry WARMII wraca Dawid Skalski. Kilku zawodników po meczu w Czyżewie narzeka na urazy, ale na dziś trudno powiedzieć, czy ktoś z nich będzie wykluczony z gry. Zabraknie oczywiście kontuzjowanego Dawida Śliwowskiego, ale jego stan zdrowia szybko się poprawia i za dwa tygodnie nasz snajper powinien wrócić do treningów.

 

 

Zapraszamy Państwa serdecznie na sobotni mecz. WARMIA strzeliła w tym sezonie najwięcej bramek spośród czwartoligowych drużyn, więc z całą pewnością warto wybrać się na grajewski stadion i wesprzeć dopingiem grajewski zespół. 

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.
Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny. 

Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 14:30.

 

 

Autor: Janusz Szumowski

Komentarze (1)

Mam nadzieję że chłopcy pokażą na co Ich stać i dopiszemy 3 pkt

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.