poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kraj

Wakacje 2011 w Podlaskiem

162 wypadki drogowe, w których zginęło 36 osób, a 193 zostały ranne. Utonęło 16 osób. To bilans tegorocznych wakacji w województwie podlaskim.

Wakacje to czas oczekiwany przez wszystkich. Zarówno przez dzieci z uwagi na czas wolny od szkoły jak i dorosłych, którzy najczęściej właśnie w tym okresie decydują się na urlopy. Sezon ten jednak wiąże się także z zagrożeniami i niestety zdarza się, że wakacyjna sielanka pomimo policyjnych apeli o ostrożną jazdę, przestrzeganie dozwolonej prędkości i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu kończy się tragicznie.

Na terenie województwa podlaskiego w okresie tegorocznych wakacji, które rozpoczęły się już 23 czerwca - doszło do 162 wypadków drogowych. Jest to o 70 mniej niż w roku ubiegłym. Zginęło w nich 36 osób (w roku 2010 - 45), zaś 193 osoby zostały ranne (w roku 2010 - 324). W 26 wypadkach uczestniczyli również najmłodsi. Niestety jedno dziecko zginęło, a 28 zostało rannych. Także woda zebrała swoje tragiczne „żniwo”. Utonęło 16 osób, nie było wśród nich ofiar poniżej 18 roku życia (w roku ubiegłym - 32).


Zdarzenia te powinny być przestrogą dla wszystkich. Szczególnie zaś rodziców i opiekunów małoletnich dzieci. Aby wypadków było jak najmniej powinniśmy zadbać o należyte przygotowanie naszych pociech do samodzielnego korzystania z drogi. Musimy je nauczyć bezpiecznego, zgodnego z przepisami poruszania się. Sami jadąc samochodem również zwracajmy szczególną uwagę na najmłodszych. Pamiętajmy, że dzieci biorą z nas przykład. Uczmy je, poprzez właściwe, zgodne z prawem postępowanie jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że zachowanie dziecka nie zawsze będzie dla nas przewidywalne i wprawdzie wakacje się już skończyły, ale rozpoczyna się nowy rok szkolny, który również niesie za sobą różne zagrożenia - informuje KWP w BiałymstokuKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.