niedziela, 17 października 2021

Kraj

Trefne układy scalone

Trefne układy scalone
Sprzedawali układy scalone, które okazywały się odpadami produkcyjnymi. Sprawcy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Ełccy policjanci zatrzymali czteroosobową grupę oszustów w wieku od 23 do 57 lat, którymi okazali się mieszkańcy województwa podlaskiego.
Sprawcy podszywali się za sprzedawców układów scalonych. Zakupione przez pokrzywdzonych części komputerowe  okazywały się odpadami produkcyjnymi. Policjanci podejrzewają, że zorganizowana grupa mogła w ten sposób oszukać około kilkadziesiąt osób w całym kraju na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Ełku aresztował wszystkich sprawców na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze cały czas prowadzą czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Ełku.*

Policjant dw. z przestępczością internetową pracował nad sprawą oszustw od grudnia 2010 roku. Metoda działania sprawców była zawsze taka sama. Podejrzani podawali się za sprzedawców układów scalonych, stanowiących wymienną część komputerową związaną z przechowywaniem pamięci. Po zakupie tych rzeczy okazywało się, że są one zużyte i stanowią tylko odpady produkcyjne. Ustalono, że sprawcy mogli oszukać w ten sposób nawet kilkadziesiąt osób w Polsce na kwotę blisko kilkuset tysięcy złotych.

W wyniku podjętych działań zatrzymano cztery osoby w wieku od 23 do 57 lat,  będące mieszkańcami województwa podlaskiego. Okazało się, że grupa nie działała razem, ale w różnych konfiguracjach, najczęściej po trzy osoby. W grupie tej każdy miał ściśle określoną rolę. Na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez ełckiego policjanta sąd na wniosek prokuratora aresztował wszystkich podejrzanych na trzy miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci wraz z prokuratorem prowadzą czynności i ustalają ewentualnych pokrzywdzonych.

Teraz wszyscy czterej podejrzani odpowiedzą za oszustwo. Każdemu z ich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. - KPP Ełk

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.