Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 11338 wyświetleń

"Szczuczyniacy" w Stoczku

Zespół "Szczuczyniacy" reprezentował województwo podlaskie na XXXIV Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. Zespół zaprezentowal "Piekielne wędrówki króla Heroda" autorstwa Barbary Paszkowskiej.
W spektaklu wystąpili:
Król Herod - Jerzy Karwowski
Anioł - Barbara Jankowska
Grabarz - Władysław Szymanowski
Diabły: Ewa Zamojska
Urszula Zamojska
Edyta Jakacka
Jadwiga Drobińska
Andrzej Szabelski
Marianna Szabelska
Jadwiga Sielawa
Helena Grabowska
Aleksandra Szymanowska

Zespół „Szczuczyniacy” powstał 6 grudnia 1993 roku jako zespół śpiewaczy - występowało w nim 8 kobiet. W styczniu 1994 roku zespół przedstawił swoje pierwsze przedstawienie teatralne, była to Wigilia. Do chwili obecnej zespół występował na scenie ponad 90 razy i ma w swoim repertuarze: Wielką Sobotę, Oczepiny, Pieczenie chleba, Andrzejki oraz „Dziady” Mickiewicza i „Sąd nad Jezusem” wg. Lloyda Douglasa. Corocznie przygotowuje wielkie plenerowe widowisko „Misterium Męki Pańskiej”, które odbywa się na ulicach miasta. Jest laureatem teatralnych i śpiewaczych przeglądów wojewódzkich, występował w Wilnie na Litwie. Brał udział w Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. 7-krotnie występował w czasie Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. W roku 1995 brał udział w Sejmiku Centralnym w Tarnogrodzie.
Zespół liczy 24 osoby i działa przy Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie. Kierownikiem zespołu jest Barbara Paszkowska.

Komentarze (5)

Brawo Basiu,

Twój pomysł dotyczący dalszymi losów Heroda jest naprawde oryginalny.Tak trzymaj.Szczerze mówiąc niewiele wiedziałem o dorobku "Szczuczyniaków".Jest czym sie pochwalić.Szkoda,że tak mało "kasy" jest na potrzeby kultury przez duże"K".Powodzonka.

korekta
powinno być
1) w pierwszym wierszu-dalszych losów,
2)w drugim-się

w soczku mi sie bardzo podobało było fajnie

Basiu wielkie dzieki za Twoje scenariusze. Jak zobaczylismy zdjecia to naprawde super wystep. Zdjecie Ty Basiu i pan Sledziewski super. Zyczymy Tobie i dla calego zespolu duzo zdrowia.

Hmm ... hehe .. najlepsza była URSZULKA hehe ... pozdro .. :P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.