Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12121 wyświetleń

Stypendium od "Purzeczki"

Witam na Bezludnej Wyspie ! – takimi słowami dyrektor Karol Choynowski rozpoczął cykl spotkań p.h. “Człowiek sukcesu” w Zespole Szkół w Wojewodzinie. Gospodarz placówki miał na myśli formułę spotkania, bo “zaludnienie” w przygotowanej na wzór studia telewizyjnego sali gimnastycznej, było olbrzymie i zainteresowanie zaproszoną osobą bardzo duże.

Gość - Mirosław Purzeczko - absolwent ZS w Wojewodzinie, jest pomysłodawcą i właścicielem obecnie spółki z o. o. - Przedsiębiorstwo Ochrony “Purzeczko”. Działalność rozpoczynał jako prywatny przedsiębiorca. Firma, którą zarządza od kilkunastu lat z powodzeniem działa w branży ochrony osób i mienia, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego oraz usług czystościowo - porządkowch. Posiada swoich przedstawicieli i własne biura z pełną logistyką świadczenia usług w ponad 40 miastach, a z jej usług korzysta już ponad 4000 kontrahentów na terenie kilku województw.

Zaproszony odpowiadał na zadawane przez prowadzącą pytania. Zasiada on w Zarządzie 3 spółek, w których zatrudnionych jest ponad 1600 osób. Mówił, że bardzo dobrze wspomina lata nauki w Wojewodzinie, przychodził chętnie na zajęcia, to jeden z barwniejszych okresów w jego życiu. Wybiera się na organizowany w tym roku Bal Abolwentów 16 VI.

- Mój nauczyciel to św. p. W. Rogowski, uczył nas różnych dyscyplin sportu. Z nim reprezentowaliśmy szkołę na zewnątrz , ale uczył nas też życia. Dobrze pamiętam też prof. Panasiuk. Robiliśmy razem przedstawienie teatralne “Zemstę”. Jeździliśmy i wystawialiśmy bardzo profesjonalnie, jak na tamte czasy, tę sztukę w okolicznych miejscowościach. Za zarobione w ten sposób pieniądze pojechaliśmy na wycieczkę. Kiedyś nie było takich możliwości, jeżeli chodzi np. o studiowanie. Dana sytuacja była wypadkową wielu zdarzeń i albo się udawało albo nie. Sam zdawałem na WSWF w Gdańsku i nie zostałem przyjęty mimo zdobytej śr. 4,98 na 5, z powodu jakiegoś wpisu od stomatologa. Ukończyłem za to inny, bardzo ciekawy kierunek – pedagogikę. – wspominał M. Purzeczko

Ze strony przedsiębiorcy padła wspaniała deklaracja. Zapewnił on, że jest gotów ufundować stypendium 3 osobom – uczniom ZS w Wojewodzinie. Osoby te wyznaczy Rada Pedagogiczna. Forma wypłaty jest jeszcze do ustalenia, przyszli stypendyści odwiedzą firmę i wspólnie z opiekunami uzgodnią zasady.

- Robię to, gdyż chcę dać komuś możliwości, inne, większe niż miałem ja – mówił człowiek sukcesu o wielkim sercu Mirosław Purzeczko

e-Grajewo.pl

Komentarze (8)

Panie Mirku, szacunek, zarówno za to, co Pan zrobił dla Warmii, jak też za to, co teraz Pan robi dla tych uczniów!

Panie Mirku, wśród tych rodzynków i tych poziomek które przyszły na spotkanie też ktoś osiągnie sukces na miarę swoich czasów i możliwości. Panie Karolu gratuluję absolwentów obecnych i tych przyszłych, których można stawiać za wzór dzisiejszej młodzieży.

Porozmawiajcie z dyrektorem WARMII Januszenm Szumowskim i członkami Zarzadu Warmii kiedy Purzexczko był prezesem Warmii. Pełny profesjonizxm, takiego człowieka nam trzeba, tak ma i w swojej firmie. Nie ma markowania w pracy tyko praca na rzecz właściciela i rozwoju firmy.
Dalcie mu panowie Buirmistrzowie wolną rękę a będziecie mieli w pełni progfesjonalny klub HADES, z którego wszyscy będa m ioeli korzyści.

ale pomoc mlodym ludziom jest bardzo szlachetna i popieram inicjatywy takie i warmia tez ma za co dziekowac

"Czlowiek sukcesu"-? Zmienilbym zdanie jakby wprowadzil "warmie" do pierwszej ligi .
Wtedy mozna to nazwazac sukcesem.

A mnie się wydaje, że ten profesor nosił nazwisko PANASIUK, a nie Banasiuk...

serdeczne gratulacje
mam tylko nadzieję ze Rada Pedagogiczna wyznaczy odpowiednią osobę do tego stypendjum a nie jakiegos lizuska są naprawde osoby które potrzebuja tych pieniązków

Do Sz.P Mirosława Purzeczko ; Gratuluje tak szczytnego czynu . I bym prosił tagrze o wsparcie dla grajewskiej WARMI.?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.