Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12537 wyświetleń

Stypendium od "Purzeczki"

Witam na Bezludnej Wyspie ! – takimi słowami dyrektor Karol Choynowski rozpoczął cykl spotkań p.h. “Człowiek sukcesu” w Zespole Szkół w Wojewodzinie. Gospodarz placówki miał na myśli formułę spotkania, bo “zaludnienie” w przygotowanej na wzór studia telewizyjnego sali gimnastycznej, było olbrzymie i zainteresowanie zaproszoną osobą bardzo duże.

Gość - Mirosław Purzeczko - absolwent ZS w Wojewodzinie, jest pomysłodawcą i właścicielem obecnie spółki z o. o. - Przedsiębiorstwo Ochrony “Purzeczko”. Działalność rozpoczynał jako prywatny przedsiębiorca. Firma, którą zarządza od kilkunastu lat z powodzeniem działa w branży ochrony osób i mienia, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego oraz usług czystościowo - porządkowch. Posiada swoich przedstawicieli i własne biura z pełną logistyką świadczenia usług w ponad 40 miastach, a z jej usług korzysta już ponad 4000 kontrahentów na terenie kilku województw.

Zaproszony odpowiadał na zadawane przez prowadzącą pytania. Zasiada on w Zarządzie 3 spółek, w których zatrudnionych jest ponad 1600 osób. Mówił, że bardzo dobrze wspomina lata nauki w Wojewodzinie, przychodził chętnie na zajęcia, to jeden z barwniejszych okresów w jego życiu. Wybiera się na organizowany w tym roku Bal Abolwentów 16 VI.

- Mój nauczyciel to św. p. W. Rogowski, uczył nas różnych dyscyplin sportu. Z nim reprezentowaliśmy szkołę na zewnątrz , ale uczył nas też życia. Dobrze pamiętam też prof. Panasiuk. Robiliśmy razem przedstawienie teatralne “Zemstę”. Jeździliśmy i wystawialiśmy bardzo profesjonalnie, jak na tamte czasy, tę sztukę w okolicznych miejscowościach. Za zarobione w ten sposób pieniądze pojechaliśmy na wycieczkę. Kiedyś nie było takich możliwości, jeżeli chodzi np. o studiowanie. Dana sytuacja była wypadkową wielu zdarzeń i albo się udawało albo nie. Sam zdawałem na WSWF w Gdańsku i nie zostałem przyjęty mimo zdobytej śr. 4,98 na 5, z powodu jakiegoś wpisu od stomatologa. Ukończyłem za to inny, bardzo ciekawy kierunek – pedagogikę. – wspominał M. Purzeczko

Ze strony przedsiębiorcy padła wspaniała deklaracja. Zapewnił on, że jest gotów ufundować stypendium 3 osobom – uczniom ZS w Wojewodzinie. Osoby te wyznaczy Rada Pedagogiczna. Forma wypłaty jest jeszcze do ustalenia, przyszli stypendyści odwiedzą firmę i wspólnie z opiekunami uzgodnią zasady.

- Robię to, gdyż chcę dać komuś możliwości, inne, większe niż miałem ja – mówił człowiek sukcesu o wielkim sercu Mirosław Purzeczko

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (8)

Panie Mirku, szacunek, zarówno za to, co Pan zrobił dla Warmii, jak też za to, co teraz Pan robi dla tych uczniów!

Panie Mirku, wśród tych rodzynków i tych poziomek które przyszły na spotkanie też ktoś osiągnie sukces na miarę swoich czasów i możliwości. Panie Karolu gratuluję absolwentów obecnych i tych przyszłych, których można stawiać za wzór dzisiejszej młodzieży.

Porozmawiajcie z dyrektorem WARMII Januszenm Szumowskim i członkami Zarzadu Warmii kiedy Purzexczko był prezesem Warmii. Pełny profesjonizxm, takiego człowieka nam trzeba, tak ma i w swojej firmie. Nie ma markowania w pracy tyko praca na rzecz właściciela i rozwoju firmy.
Dalcie mu panowie Buirmistrzowie wolną rękę a będziecie mieli w pełni progfesjonalny klub HADES, z którego wszyscy będa m ioeli korzyści.

ale pomoc mlodym ludziom jest bardzo szlachetna i popieram inicjatywy takie i warmia tez ma za co dziekowac

"Czlowiek sukcesu"-? Zmienilbym zdanie jakby wprowadzil "warmie" do pierwszej ligi .
Wtedy mozna to nazwazac sukcesem.

A mnie się wydaje, że ten profesor nosił nazwisko PANASIUK, a nie Banasiuk...

serdeczne gratulacje
mam tylko nadzieję ze Rada Pedagogiczna wyznaczy odpowiednią osobę do tego stypendjum a nie jakiegos lizuska są naprawde osoby które potrzebuja tych pieniązków

Do Sz.P Mirosława Purzeczko ; Gratuluje tak szczytnego czynu . I bym prosił tagrze o wsparcie dla grajewskiej WARMI.?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.