poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Strażackie statystyki 2006

Wizyta podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej była okazją do podsumowania ubiegłorocznej działalności grajewskich strażaków. Ze statystyk wynika, że było więcej pożarów oraz zagrożeń miejscowych niż przed rokiem. O połowę natomiast zmalała ilość fałszywych alarmów.

Wczoraj (7 lutego br.) w grajewskiej komendzie zorganizowano roczne podsumowanie działalności. Uczestniczył w nim m.in. komendant wojewódzki PSP w Białymstoku nadbryg. Bogdan Kołakowski oraz dyrektor Biura ZOW ZOSP RP z Białegostoku dh Lucyna Golonko.

Jak wynika z przedstawionego zestawienia, grajewscy ratownicy brali udział w gaszeniu 264 pożarów (w roku 2005 było ich 227). Uczestniczyli również w 472 miejscowych zagrożeniach (analogicznie do roku poprzedniego – 312). W ubiegłym roku odnotowano dwa fałszywe alarmy, to o 50 proc. mniej niż w 2005 r. W powstałych zdarzeniach rannych zostało 130 osób, śmierć poniosło 11 osób.

Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego roku było dokończenie modernizacji obiektów na potrzeby funkcjonowania strażnicy KP i JRG  PSP w Grajewie przy ul Wojska Polskiego. Nakłady od początku realizacji inwestycji wyniosły ponad 1,7 mln zł. Teraz komendantowi marzy się remont dachu budynku, choć jak sam przyznał – w tym roku nie ma na to szans, lekko licząc potrzeba na to przynajmniej 600 tys. zł. Dobrą informacją jest fakt, że 1 kwietnia grajewską załogę gaśniczych wzmocni trzech nowych strażaków.

Statystyka za 2006 rok ( .doc)

Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.