sobota, 28 maja 2022

Kraj

Rozbito grupę przestępczą

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu

Jedenastu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali w województwie podlaskim policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspierani przez policyjnych antyterrorystów. Podejrzani odpowiedzą za czerpanie korzyści majątkowych z nierządu. Sześciu zatrzymanych w tej sprawie zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP od dłuższego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu. Po zebraniu niezbędnych informacji przystąpili do działania. Wspólnie z policjantami z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz funkcjonariuszami komend wojewódzkiej i miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali w dwóch agencjach towarzyskich w Białymstoku członków tej grupy. W trakcie działań w ich ręce wpadło jedenaście osób. Jak ustalili funkcjonariusze, sześciu z nich tworzyło zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała dochody od prostytutek pracujących w agencjach. Wśród zatrzymanych byli również pseudokibice powiązani z grupami skinhead’s, którzy mieli monopol nad ochroną dwóch agencji towarzyskich. W związku z tym faktem w czynnościach brali udział policjanci zwalczający przestępczość wśród pseudokibiców.

W poniedziałek Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku na wniosek Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Białymstoku CBŚ KGP wystąpił do Sądu Rejonowego w Białymstoku o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące sześciu zatrzymanych. Sąd przychylił się do złożonego wniosku. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

źródło: KGP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.