Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10232 wyświetleń

Przypominamy o odśnieżaniu

Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów, chodników oraz usuwaniu sopli lodowych. Zgodnie z obowiązującym prawem za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny.

Obowiązek ten ciąży na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków, którzy powinni spowodować usunięcie śniegu i lodu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budynków, tj. wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego obiektu. Przypominamy również o odśnieżaniu chodników, gdyż na skutek takich zaniedbań bardzo często dochodzi do upadków, poślizgnięć, a konsekwencji do poważnych uszkodzeń ciała.  - KPP w Grajewie


Komentarze (8)

Przypominamy również o noszeniu butów na podeszwach przystosowanych do warunków zimowych ( dotyczy szczególnie kobiet!!!). Przeważnie potykają się kobiety, a nie mężczyżni. Właściciel posesji.

Przypominam też o ostrożnym chodzeniu chodnikami! Chodnik i ulica przejezdne ale mogą wystapić utrudnienia !

jeden taki ostatnio chodził po dachu. Czyżby redakcja namawiała do kolejnego nieszczęścia. Co mają robić właściciele dachów w podeszłym wieku?

to straż miejska powinna odśnieżac,w końcu zrobiliby cos pożytecznego

Przede wszystkim ostrożność i właściwe obuwie, a nie nieszczęścia doszukiwać się wyłącznie we właścicielach budynków przyległych do chodników publicznych!!! Rozum i rozsądek musi odgrywać największą rolę. Czy starsze pokolenie zapomniało, jak wyglądały chodniki 30-25 lat temu? A słynne ślizgawki długie na 3-6 metrów, a sople na 1 metr długie... Sama ślizgałam się z koleżankami wracając ze szkoły. Jakoś nikomu to nie przeszkadzało! Po prostu była zima i panowały zimowe warunki. Każdy brał to pod uwagę i nikt do nikogo pretensji nie miał. Zmuszana do odśnieżania.

zeczywiscie jest co odsniezac heheh.

tak ale musi najpierw byc śnieg i mróz

a kto widział snieg?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.