Powiat Grajewski

  • 3 komentarzy
  • 3668 wyświetleń

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 29 marca 2023 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grajewie.

 

Podczas posiedzenia omówione zostały takie tematy jak:

1 realizacja monitoringu biernego wścieklizny – temat przedstawiała pani Agnieszka Miśkiewicz – Starszy Inspektor Weterynaryjny ds. zwalczania chorób zakaźnych i higieny materiału biologicznego,

3 postępowanie w przypadku pogryzienia przez zwierzę – prowadzący: lekarz dr n. med. Mariusz Pużyński -  specjalista chirurgii ogólnej ze Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie oraz Jerzy Nikliński – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Grajewie,

3 ustalenie sposobu postępowania i współpracy poszczególnych służb i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w czasie interwencji dotyczących: 
a/ przypadków znęcania się nad zwierzętami domowymi czy gospodarskimi,
b/ zaniedbań w utrzymaniu zwierząt gospodarskich,
c/ wypadków komunikacyjnych z udziałem zwierząt,
– prowadzący:  Agnieszka Krupa – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grajewie oraz Agnieszka Miśkiewicz – Starszy Inspektor Weterynaryjny ds. zwalczanie chorób zakaźnych i higieny materiału biologicznego.

 

 

W posiedzeniu udział wzięli także st. kpt. Jarosław Szeszko – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, insp. Adam Brodowski – Komendant Powiatowy Policji w Grajewie, Ireneusz Gliniecki – Burmistrz Rajgrodu, Jacek Konieczny – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród, ppor. Damian Grelewski – przedstawiciel 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku, Joanna Małgorzata Wierzbicka – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Konrad Skiepko – przedstawiciel Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie, Anna Świderska – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie, Monika Stefańska – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Grajewie, Ewa Godlewska – Zastępca Przewodniczącego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Grajewie, Karol Wiśniewski – Starszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz przedstawiciele miejskich i gminnych zespołów zarządzania kryzysowego.

 

Komentarze (3)

Echa szczuczyńskiego bestialstwa?

Ciekawi mnie czy w punkcie 3/b i 3/c była poruszona sprawa psów, które wybiegają z posesji i gonią rowerzystów na wytyczonych szlakach rowerowych w naszym powiecie. Green Velo odcinek z Biebrzy na Kuligi i dalej to masakra z dziećmi bym nie pojechał. Dobrze, że pamiętam domy to zachowuję ostrożność już wcześniej. Kundelki jakoś się ogarnia ale "owczarkowate" podnoszą kadencję. Pozdrawiam sprinterów przed goniącą sworą.

Nie trzeba daleko szukać wystarczy na końcu ścieżki rowerowej skręcić w lewo w Toczyłowie. Pieski chodzą gdzie chcą a jak zechcą to i dzieckona rowermu postraszą

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.