Kraj

  • 3 komentarzy
  • 1754 wyświetleń

Policjanci honorowo przelali krew

KPP Ełk

 15 grudnia br. ełccy policjanci wzięli udział w przedświątecznej akcji oddawania krwi zorganizowanej przez WOPR oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. Wielu z nich od lat jest honorowymi dawcami krwi. Oprócz policjantów w akcji udział wzięły również inne służby mundurowe, tj. Staż Pożarna, Straż Miejska, a także ratownicy medyczni, ratownicy wodni oraz przyszli księża z seminarium duchownego w Ełku.


W niedzielę przy Parku Wodnym w Ełku odbyła się przedświąteczna akcja oddawania krwi pod hasłem "Ratownicy dla życia" zorganizowana przez WOPR oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi. Wzięli w niej udział przedstawiciele służb zajmujących się na co dzień ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia, w tym ełccy policjanci. Udział w akcji był dobrowolny, jednak uczestników nie trzeba było szukać ani namawiać. Wielu z ełckich policjantów jest honorowymi dawcami krwi, stąd też nie tylko przy okazji takich akcji zdają krew. Świadczyć o tym może choćby fakt, iż jeden z nich – sierż. sztab. Marcin Andruszkiewicz – ma już na swoim koncie 32 litry zdanej krwi, co oznacza, że oddawał krew już ok. 80 razy!

 


Komentarze (3)

brawo, więcej takich akcji :)

oj ja to bym niechciał ich krwi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.