sobota, 25 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2784 wyświetleń

Podczas kontroli zatrzymali podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii

Podczas kontroli  zatrzymali podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii
  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zabezpieczyli 790 szt. zegarków i bransoletek bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek.
  • Podróbki zostały wykryte w przesyłce kurierskiej wysłanej z Litwy.
  • Przedstawiciele firm, do których należą chronione znaki widniejące na ujawnionych towarach, złożyli wnioski o ściganie.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich ujawnili paczkę nadaną na Litwie, w której znajdowało się 790 szt. zegarków, bransoletek oraz pudełek i torebek oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek.

Mundurowi zarekwirowali paczkę i poinformowali kancelarie prawne, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do chronionych znaków umieszczonych na zabezpieczonych przedmiotach. Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdzili, że zatrzymane zegarki i bransoletki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

Gdyby to były oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wyniosłaby ponad 20 mln zł, a jeden z modeli zegarków wyceniany jest na 917 tys. zł za sztukę.

Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

 

st. asp. Maciej Czarnecki
Oficer prasowy podlaskiej KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

piątek, 24 września 2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

piątek, 24 września 2021

Akcja "Sprzątanie Grajewa" (27.09)

Komentarze (3)

Dziewczyny nie dostaniecie swoich "Korsów" :D

No tak, co druga teraz Korsy, guczi, guesy,od stóp do głów. Całej wypłaty by nie starczylo na oryginalną torebkę czy zegarek. Teraz liczy się napis,najlepiej taki na pół pleców ,nie ważne że podrobiony, ważne żeby wszyscy rozczytali że to guczi (z bazara ale guczi) :D

Po co ci ta maseczka kobieto i to jeszcze w środku lata?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.