Wiadomości

Obchody Święta 2 Brygady Zmotoryzowanej Legionów

W czwartek, 21 maja, sala Grajewskiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą wyjątkowego koncertu, który zainaugurował dwudniowe obchody Święta 2 Brygady Zmotoryzowanej Legionów. Muzyczne wydarzenie przyciągnęło rzesze mieszkańców oraz sympatyków wojska, łącząc lokalną społeczność we wspólnym świętowaniu.

Klasyka i rozrywka na scenie GCK
Organizatorzy zadbali o to, aby oficjalne obchody brygady rozpocząć w nieco luźniejszym, artystycznym tonie. Na scenie GCK wystąpili wyjątkowi goście:

  • Zespół Wokalny RIWIERA (Klub Marynarki Wojennej z Gdyni)
  • Orkiestra Wojskowa w Siedlcach

    Artyści zaserwowali publiczności program o lekkim, rozrywkowym charakterze. W repertuarze znalazły się znane i lubiane utwory, które błyskawicznie porwały widownię. Wieczór udowodnił, że wojskowe tradycje można celebrować w swobodnej, pełnej uśmiechu atmosferze. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wykonawcom za świetny występ, a mieszkańcom Grajewa za tak liczne przybycie.

Oficjalne uroczystości i Piknik Wojskowy – Harmonogram na piątek (22 maja)
To jednak dopiero początek wojskowych atrakcji w naszym mieście. Już w piątek, 22 maja, ciąg dalszy uroczystości. Program zapowiada się niezwykle widowiskowo i warto zapisać sobie te godziny:

11:00 – Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.
12:30 – Uroczysty Apel przed Urzędem Miasta Grajewo.
13:30 – Przemarsz żołnierzy ulicami Grajewa.
14:30 – Piknik Wojskowy (ul. Legionistów 9).

Co czeka na mieszkańców podczas pikniku?
W programie plenerowym przy ul. Legionistów 9 przewidziano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin:

Militarne emocje: Pokazy nowoczesnego sprzętu wojskowego oraz widowiskowy pokaz wyszkolenia żołnierzy.
Strefa artystyczna: Kolejne występy artystyczne na żywo.
Dla najmłodszych: Gry, zabawy i specjalne atrakcje dla dzieci.
Wojskowe smaki: Kultowa, wojskowa grochówka oraz świeżo upieczony chleb prosto z kuchni polowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Grajewa i okolic do wspólnego spędzenia czasu i świętowania razem z żołnierzami 2 Brygady Zmotoryzowanej Legionów.

Do zobaczenia!

 

fot. GCK

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.