poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 9261 wyświetleń

Piotrek będzie miał wózek

Są już pieniądze, Piotrek będzie miał wózek
Już wkrótce Piotrek Jaśkowski będzie miał nowy wymarzony wózek. Są już pieniądze na  „pojazd” prosto z fabryki. Akcja zbiórki nakrętek będzie dalej kontynuowana a nadwyżkę ze sprzedaży  drugiej tury nakrętek on sam przekazuje kolejnej osobie niepełnosprawnej.
Piotrka Jaśkowskiego z Grajewa zna chyba każdy. Chłopak ma 25 lat i mimo porażenia mózgowego aktywnie i samodzielnie porusza się na wózku inwalidzkim. Sekretem kierowania wózkiem jest noga chłopca to za jej pomocą steruje wózkiem i porusza się po całym mieście. Jak mówi mama Piotrka Jaśkowskiego,  Liliana wózek był już kilka razy spawany i jest potrzeba zakupienia nowego i zaczęła się cała akcja.


Koncert charytatywny, darowizny, wpłaty na konto i na szeroką skalę akcja nakrętkowa.

Całe Grajewo i nie tylko zbiera nakrętki. Szkoły, przedszkola, firmy, instytucje osoby prywatne – wszyscy zbierają. Cel był jeden,  szczytny, nowy wózek dla Piotrka Jaśkowskiego. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych nakrętek wpłynęły na konto Piotrka. Teraz jest już 22 tys zł.


Wózek specjalnie dostosowany i sterowany

Kupno nowego wózka ogranicza fakt, specjalnego sterowania. Aby był on używany przez Piotrka musi zostać indywidualnie wyposażony. Jego sterowanie musi być zainstalowane i dostosowane do nogi Piotrka.  Obecnie żadna z pytanych firm nie może go wyposażyć w system sterowania nogą.
Na chwilę obecną mamy problemy ze znalezieniem producenta, który dostosowałby wózek do potrzeb Piotrka(zakup samego wózka nie jest problemem). – mówi mama Piotrka Liliana Jaśkowska


Jak wszyscy wiedzą mój syn steruje wózek stopą i 9 lat temu udało mi się takie sterowanie znaleźć a na dzień dzisiejszy mam z tym ogromne problemy. Ciągle dzwonię i piszę do różnych firm i sklepów zajmujących się dystrybucją wózków. Napisałam również do producenta Opimusa w Niemczech z zapytaniem czy byłaby możliwość zamontowania takiego sterowania. Czekamy na odpowiedź. Na dzień dzisiejszy cena samego wózka(tego, o którym marzy Piotrek) kształtuje się w granicach 19-21tyś do tej kwoty trzeba doliczyć jeszcze cenę sterowania stopą, a tej ceny nie znam ze względu na brak urządzenia. Kwota, którą mamy na subkoncie w Fundacji "Słoneczko"(22tys.) i pieniążki ze sprzedaży drugiej tury nakrętek powinny wystarczyć a te, które nie będą wykorzystane Piotrek chce przekazać innym potrzebującym niepełnosprawnym osobom z Grajewa. Mój syn prosi również wszystkich mieszkańców Grajewa o dalsze zbieranie nakrętek, bo nie powinno się przerwać tak wspaniałej akcji. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się nam kupić wymarzony przez Piotrka wózek. W imieniu swoim i mojego syna chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za Wasze serca, bo w każdej nawet najmniejszej nakrętce jest kawałek Waszego serduszka – dodaje Lilina, mama Piotrka.


Akcja korkowa wciąż kontynuowana
Z drugą turą sprzedaży nakrętek rozpoczyna się nowy „nakrętkowy rozdział” – mówi Maria Jasionowska inicjatorka akcji zbiórki nakrętek.  Akcja charytatywna nadal  będzie kontynowania, a pieniądze ze sprzedaży nakrętek będą niosły pomoc  osobom niepełnosprawnym.  Niech cały czas biją gorące serca, które i  pamiętają o pomocy. Dziękuję za każdą nakrętkę bo w połączeniu z pozostałymi spełnia marzenia.

Ciężko by wymienić z imienia i nazwiska wszystkie osoby, którym chciałabym podziękować dlatego DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM.

 Maria Jasionowska

Komentarze (8)

super szczytny cel!!!!!!!!!!!!!

ja jeszcze mam w domu korki, co teraz mam z nimi zrobić?

Marysiu, robiłaś , robisz piękna robotę. Sił, zdrowia i wytrwalości marszu pod wiatr życza Tobie w większości życzliwi.Tak trzymaj.!!!!

Pozdrowienia P. Marii, która czuwa na całą akcją. Ona ma wielkie serce. Życzę dużo zdrówka!
Piotrkowi: spełnienia marzeń i bezpiecznej jazdy.

Będziemy zbierać do końca świata .tak ,żeby chłopak jezdził wózkiem klasy mercedesa

Wspierajmy w takich akcjach, pomagajmy słabszym i potrzebującym! Przykładem jest w/wymieniona akcja.

Dlaczego nit nie mówi o darowiżnie 1 % z podatku
dochodowego ,które były przeznaczone dla Piotrka

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.