środa, 17 kwietnia 2024

Sport

  • 2 komentarzy
  • 15495 wyświetleń

PIŁKARSKA LIGA MISTRZÓW

    W ubiegłą sobotę 26 czerwca w Grajewie na boisku Hades przy ulicy Wojska Polskiego rozegrano II edycję Wojewódzkiego Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich.
Pomysł zorganizowania zawodów narodził się rok temu w Augustowie, gdzie rozegrano I turniej. Zwyciężył w niej przedstawiciel gospodarzy- zespół Ślepska.
W tym roku rolę organizatora przejęło Grajewo i wywiązało się z tej funkcji znakomicie. Słowa podziękowania należą się Powiatowemu Zrzeszeniu LZS, Miastu Grajewo, i grajewskiemu MOSiR-owi.

    Przybyłe na stadion drużyny powitał poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski,  jednocześnie Przewodniczący Powiatowego zrzeszenia LZS, Starosta Powiatu Grajewskiego Jarosław Augustowski, Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo Waldemar Remfeld oraz Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Curyło.
Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Mecze toczyły się systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. Ich zwycięzcy zagrali w finale, natomiast pokonani wystąpili w meczu „o brąz”. Zwycięstwo nagradzano 3 punktami, remis 1 punktem a porażka nie była punktowana.
Zmagania toczyły się jednocześnie na 2 boiskach, dzięki czemu zawody przeprowadzono bardzo sprawnie.
W pierwszej grupie spotkały się drużyny Huty Grajewo, Samych Swoich Łapy, Stanexu Augustów, Białej Białystok i Amelnetu Hajnówka.
Faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie wydawała się być drużyna Białej Białystok, dowodzona przez Daniela Michaluka- w jednej osobie trenera i zawodnika ekipy białostockiej, który przed kilkunastoma laty jako piłkarz Jagiellonii Białystok zdobywał medale Mistrzostw Polski juniorów. Przygotowania Białej do grajewskiego turnieju śledzić można było na stronie internetowej zespołu, gdzie zamieszczano na bieżąco informacje o treningach i sparingach przeprowadzanych przez tę drużynę.
Do zajęcia drugiego miejsca w grupie, premiowanego awansem do półfinału, aspirował augustowski Stanex oraz Huta Grajewo, która jako przedstawiciel gospodarzy chciała z jak najlepszej strony zaprezentować się przed własną publicznością.
Jak się później okazało, przypuszczenia kibiców spełniły się. Pojedynki między trzema wymienionymi wyżej drużynami były bardzo zacięte, wyrównane i trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka.
     W swym premierowym meczu Stanex Augustów, mimo optycznej przewagi nad Białą Białystok uległ jej 0-1. a zwycięskim trafieniem popisał się Michaluk.
Kiedy Biała zremisowała 1-1 z Hutą wiadomym było, że mecz między Stanexem a grajewianami będzie pojedynkiem decydującym o tym, który z zespołów zagra o najwyższe cele, a kto pożegna się z turniejem po fazie grupowej. Ci, którzy ostrzyli sobie apetyt na ten pojedynek, z pewnością nie poczuli się zawiedzeni. Od pierwszego gwizdka sędziego zaatakowali augustowianie, którzy po trochę przypadkowym i szczęśliwym golu Mrozickiego w 2 minucie i Jakimowicza w 3 minucie objęli dwubramkowe prowadzenie. Dzięki ofiarnej i ambitnej grze Hucie, za sprawą Kozikowskiego, udało się zdobyć bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło sił i szczęścia, tym bardziej, że obroną Stanexu dobrze dowodzili Krzysztof Dziądziak i Paweł Cwaliński- najlepszy zawodnik turnieju.

Analizując przebieg spotkań tej grupy nie sposób nie wspomnieć o meczu Huty z ekipą Samych Swoich. Łapska drużyna przystąpiła do tego spotkania niezwykle skoncentrowana. Dzięki temu po kilku minutach prowadziła 2-0. Pościg grajewian był jednak godny podziwu. Doprowadzili oni do wyrównania a w końcówce meczu uzyskali nawet trzecią bramkę, dającą im 3 punkty. Zwycięskiego gola strzelił Gutowski.
 Najwięcej bramek padło w pojedynku kończącym rywalizację w tej grupie, gdzie gospodarze urządzili sobie i kibicom prawdziwy festiwal strzelecki wygrywając z Hajnówką 5-1. Mimo tej imponującej skuteczności nie udało się Hucie awansować do dalszej fazy rozgrywek, ale godnie i z uśmiechem na ustach pożegnała się ona z turniejem.
Grupę wygrał Stanex Augustów, który zaledwie o jedno oczko wyprzedził niepokonaną w czterech meczach Białą Białystok.
Pojedynki w drugiej grupie, w której występowały LZS Grajewo, Glob Trans Siemiatycze, Baltica Travel Łomża, Młode Wilki Sokółka i MSM Mońki, również dostarczyły wielu emocji. Dotyczy to zwłaszcza pojedynku między Balticą a Mońkami. Drużyna moniecka, która w swym pierwszym meczu pokonała 2-0 Siemiatycze, wydawała się być faworytem, tym bardziej, że łomżynianie nie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść meczu z Młodymi Wilkami z Sokółki, remisując 1-1.
Od początku spotkania lekką przewagę uzyskała jednak Baltica i zasłużenie wyszła na prowadzenie 1-0. Od tej chwili mecz nabrał jeszcze większych rumieńców, ponieważ wraz z upływem czasu ekipa z Moniek stwarzała coraz groźniejsze sytuacje pod bramką łomżynian. Efektem ich odważnej gry były 3 kolejno zdobyte bramki przez Tomasza Magnuszewskiego, późniejszego, jak się okazało, Króla Strzelców całego turnieju.

    Dwubramkowa przewaga MSM-u nie tylko nie podziałała na łomżynian deprymująco, ale wręcz zachęciła ich do ambitnych i zdecydowanych ataków w końcówce spotkania. Dzięki temu kibice zostali uraczeni kolejnymi bramkami: najpierw Chojnowski zdobył gola kontaktowego, a chwilę później Getek wyrównał wynik spotkania na 3-3.
Mimo ataków i wzmożonego wysiłku obu drużyn w ostatnich minutach, żadnej z nich nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.
W kolejnym pojedynku zmęczeni piłkarze Baltiki nie zdołali stawić czoła LZS-owi Grajewo ulegając 1-3.
„Meczem na szczycie”, czyli o zwycięstwo w tej grupie miał więc okazać się mecz między Mońkami a Sokółką. Zwycięzca tej konfrontacji zapewniał sobie jednocześnie zwycięstwo w grupie. Presję lepiej wytrzymał zespół moniecki, który po bramkach Magnuszewskiego i Jasińskiego zwyciężył pewnie 2-0. Drużyna sokólska zajmując pozycję wicelidera również awansowała do półfinału, w którym miała spotkać się z liderem grupy pierwszej, czyli augustowskim Stanexem.
Półfinały okazały się wyrównane a przewaga każdej ze zwycięskich drużyn nie była aż tak wyraźna.
Stanex po golach Matysiewicza i Sapkowskiego wyszedł na  prowadzenie 2-0 i zwycięstwo utrzymał do końca spotkania, mimo że sokółczanie po strzale Wasilewskiego zmniejszyli straty i ambitnie dążyli do wyrównania i doprowadzenia do rzutów karnych.
W drugim półfinale Biała Białystok uległa 0-2 MSM Mońki, choć nie była drużyną słabszą. Wśród zawodników monieckich skutecznością popisał się niezawodny Magnuszewski, otwierając wynik spotkania, natomiast kropkę nad „i” postawił jego kolega z zespołu Franke ustalając wynik meczu na 2-0.
 W meczu o III miejsce spotkali się pokonani z półfinałów.
Drużyna Białej Białystok, która w swojej grupie nie przegrała żadnego z czterech spotkań, a w półfinale przeciw Mońkom po raz pierwszy w turnieju zaznała goryczy porażki, również w meczu o III miejsce musiała uznać wyższość Młodych Wilków z Sokółki. Minimalna porażka 0-1, po strzale Doroszkiewicza, zasmuciła białostoczan, ale wywołała prawdziwą euforię wśród piłkarzy Sokółki. Właśnie na tym polega piękno futbolu: sukces przeplata się z porażką, porażka z kolei może być wielkim bodźcem i motywacją do osiągania sukcesów w przyszłości.
Wielki finał między Stanexem Augustów a MSM Mońki zapowiadał się pasjonująco, ponieważ obie ekipy legitymowały się najlepszym bilansem bramkowym spośród drużyn, które awansowały do półfinałów. Obie zdobyły, jak do tej pory 8 bramek. W drużynie MSM błyszczał przede wszystkim Magnuszewski, a wśród augustowian wysoką skutecznością strzelecką imponował duet Mrozicki- Sapkowski.
Pierwsze minuty finału to uważna gra obronna Moniek i coraz śmielsze ataki Stanexu, które niebawem przyniosły im powodzenie. Piękną akcję zapoczątkowaną lewą stroną boiska przez Cwalińskiego wykończył Wojciech Sapkowski wykorzystując podanie od Mrozickiego. Kilka minut później było już 2-0 dla augustowian, po indywidualnej akcji Daniela Głódzia.
    Piłkarze Moniek starali się jeszcze w pierwszej połowie uzyskać bramkę kontaktową, ale obrona Stanexu była bardzo czujna i bezbłędna w powstrzymywaniu ataków przeciwnika. Zawodnicy MSM w drugiej części meczu, mimo zmęczenia, przeprowadzili kilka jeszcze akcji, ale nie zagroziły one bramce augustowian.
Sukces i zwycięstwo Stanexu w grajewskim turnieju przypieczętował Patryk Mrozicki ustalając wynik spotkania na 3-0. Tak więc, po raz drugi z rzędu, puchar dla najlepszej amatorskiej drużyny Podlasia powędrował do grodu nad Nettą.
Nagrodę Fair Play za wzorową postawę na boisku otrzymał Wojciech Tomaszewski z Amelnetu Hajnówka, najlepszym obrońcą wybrano Daniela Michaluka z Białej Białystok, królem strzelców został Tomasz Magnuszewski z MSM Mońki, najlepszym bramkarzem „Młody Wilk” z Sokółki Adrian Onoszko, natomiast puchar dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał augustowianin Paweł Cwaliński.
Wszyscy uczestnicy piłkarskich zmagań, kibice oraz pasjonaci piłki nożnej serdecznie dziękują organizatorom za wzorowe przygotowanie imprezy, licząc po cichu, że przyszłoroczne zawody, które zorganizuje Łomża, również będą cieszyły się dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem sportowym. - materiał opracowany przez Erazma Stefanowskiego i Piotra Filipowa

 

GRUPA “A”

HUTA GRAJEWO – SAMI SWOI ŁAPY 3-2
(Kozikowski, Jagłowski, Gutowski – Roszkowski, Grochowski)

FC STANEX AUGUSTÓW – BIAŁA BIAŁYSTOK 0-1
(Michaluk)

SAMI SWOI ŁAPY – AMELNET HAJNÓWKA 2-2
(Rochowski, Roszkowski – Dziewulski, Tomaszewski)

HUTA GRAJEWO – BIAŁA BIAŁYSTOK 1-1
(Chiliński – Michaluk)

FC STANEX AUGUSTÓW – AMELNET HAJNÓWKA 4-2
(Cwaliński 2, Głódź, Mrozicki – Dziewulski 2)

SAMI SWOI ŁAPY – BIAŁA BIAŁYSTOK 1-1
(Roszkowski – Kępko)

HUTA GRAJEWO – FC STANEX AUGUSTÓW 1-2
(Kozikowski – Mrozicki, Jakimowicz)

BIAŁA BIAŁYSTOK – AMELNET HAJNÓWKA 2-0
(Wiśniewski, Stankiewicz)

SAMI SWOI ŁAPY – FC STANEX AUGUSTÓW 0-2
(Sapkowski 2)

HUTA GRAJEWO – AMELNET HAJNÓWKA 5-1
(Gutowski 2, Jagłowski, Lipski, Łojewski – Tomaszewski)

 

TABELA GRUPY “A”

LP

NAZWA DRUŻYNY

PUNKTY

BRAMKI

1

FC STANEX AUGUSTÓW

9

8-4

2

BIAŁA BIAŁYSTOK

8

5-2

3

HUTA GRAJEWO

7

10-6

4

SAMI SWOI ŁAPY

2

5-8

5

AMELNET HAJNÓWKA

1

5-13

 

GRUPA “B”

LZS GRAJEWO – GLOB TRANS SIEMIATYCZE 1-3
(Modzelewski – Czeczuk 2, Burakowski)

BALTICA TRAVEL ŁOMŻA – MŁODE WILKI SOKÓŁKA 1-1
(Kiełczykowski – Gryńczak)

GLOB TRANS SIEMIATYCZE – MSM MOŃKI 0-2
(Magnuszewski 2)

LZS GRAJEWO – MŁODE WILKI SOKÓŁKA 0-5
(Sarosiek 2, Wasilewski, Domin, Gryńczak)

BALTICA TRAVEL ŁOMŻA – MSM MOŃKI 3-3
(Getek 2, Chojnowski – Magnuszewski 3)

GLOB TRANS SIEMIATYCZE – MŁODE WILKI SOKÓŁKA 0-1

DominLZS GRAJEWO – BALTICA TRAVEL ŁOMŻA 3-1
(Modzelewski, Zalewski, Świderski – Arasimowicz)

MŁODE WILKI SOKÓŁKA – MSM MOŃKI 0-2
(Magnuszewski, Jasiński)

GLOB TRANS SIEMIATYCZE – BALTICA TRAVEL ŁOMŻA 3-0
(Aryluk, Czeczuk, Mikołajczuk)

LZS GRAJEWO – MSM MOŃKI 1-1
(Zalewski – Jasiński)

TABELA GRUPY “B"

LP

NAZWA DRUŻYNY

PUNKTY

BRAMKI

1

MSM MOŃKI

8

8-4

2

MŁODE WILKI SOKÓŁKA

7

7-3

3

GLOB TRANS SIEMIATYCZE

6

6-4

4

LZS GRAJEWO

4

5-10

5

BALTICA TRAVEL ŁOMŻA

2

5-10

 

PÓŁFINAŁYFC STANEX AUGUSTÓW – MŁODE WILKI SOKÓŁKA 2-1
(Matysiewicz, Sapkowski – Wasilewski)

MSM MOŃKI – BIAŁA BIAŁYSTOK 2-0
(Magnuszewski, Franke)

O 3 MIEJSCEBIAŁA BIAŁYSTOK – MŁODE WILKI SOKÓŁKA 0-1
(Doroszkiewicz)

FINAŁFC STANEX AUGUSTÓW – MSM MOŃKI 3-0
(Sapkowski, Głódź, Mrozicki)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. FC STANEX AUGUSTÓW
2. MSM MOŃKI
3. MŁODE WILKI SOKÓŁKA
4. BIAŁA BIAŁYSTOK
5. HUTA GRAJEWO
6. GLOB TRANS SIEMIATYCZE
7. LZS GRAJEWO
8. SAMI SWOI ŁAPY
9. BALTICA TRAVEL ŁOMŻA
10. AMELNET HAJNÓWKA

KRÓL STRZELCÓW – Tomasz Magnuszewski MSM MOŃKI – 7 goli

NAJLEPSZY ZAWODNIK – Paweł Cwaliński FC STANEX AUGUSTÓW

NAJLEPSZY OBROŃCA – Daniel Michaluk BIAŁA BIAŁYSTOK

NAJLEPSZY BRAMKARZ – Adrian Onoszko MŁODE WILKI SOKÓŁKA

NAGRODA FAIR PLAY – Wojciech Tomaszewski AMELNET HAJNÓWKA

Wideo cz. 1 (mecz)
wtorek, 16 kwietnia 2024

BIEG WILKA NA BOISKU CZWÓRKI

Komentarze (2)

Huta pozdro o włos awans w przyszłym roku będzie lepiej.

Bardzo waleczna ta Huta! Brawa za ambicję! Mieliście w grupie mistrza województwa, ale pięknie walczyliście!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.