Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11186 wyświetleń

Pierwszy komputer rozdany

Dnia 12 lipca br. burmistrz Grajewa - Adam Kiełczewski przekazał p. Barbarze Drobińskiej pierwszy z 30 komputerów. Kolejne komputery będą systematycznie dostarczane do kolejnych 29 rodzin z Grajewa.
    Celem realizowanego projektu jest przeciwdziałanie zjawisku wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Grajewa z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Jest on skierowany do osób zamieszkałych i zameldowanych w Grajewie, które nie posiadają komputera oraz dostępu do Internetu.
     W ramach projektu działaniem objęta będzie również Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie działająca przy Miejskim Domu Kultury. Znajdujące się w niej czytelnie zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Do oddziału dla dorosłych trafi 9 komputerów, zaś do oddziału dla dzieci trafią 3 komputery, co pozwoli utworzyć w pełni funkcjonalną i ogólnie dostępną czytelnię internetową, korzystanie z której będzie bezpłatne.
Stworzenie internetowej czytelni ułatwi dostęp do Internetu oraz umożliwi korzystanie z komputera wszystkim chętnym osobom.

 

Projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Mieście Grajewo" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (2)

no brawo ! :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.