Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 14145 wyświetleń

Pamięci Jadwigi Borawskiej

Pamięci Jadwigi Borawskiej

Przed siedzibą Nadleśnictwa Rajgród stanął pomnik upamiętniający postać Pani Jadwigi Borawskiej. Jego odsłonięcie i uroczyste poświęcenie będzie miało miejsce 08 września i połączone będzie z obchodami rocznicy bitwy na Grzędach. Kim była Jadwiga Borawska?


Urodziła się w 1918 roku w Rosji. Rodzina Kleszczewskich wróciła po zakończeniu I Wojny Światowej do Łazarzy, z których pochodziła. Mała Jadwiga była zdolną uczennicą oraz aktywną harcerką. W 1937 rozpoczęła studia na Uniwersytecie w Wilnie. Nauki nie ukończyła ze względu na wybuch wojny. Wróciła do Grajewa i pracowała jako nauczycielka. Tu wstąpiła do Związku Walki Zbrojnej, a od 1942 była członkiem AK. Przyjęła pseudonim „Sosna”. Stworzyła Placówkę Bełda Wojskowej Służby Kobiet i została jej komendantem. Po zakończeniu II Wojny Światowej wróciła do zawodu nauczyciela, wyszła za mąż i została matką pięciorga dzieci. Była profesorem I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Jej wychowankowie wspominają ją jako wybitnego pedagoga, pełnego życzliwości, zacięcie wpajającego wartości patriotyczne. Pani Jadwiga zmarła 12.03.2004 r.


Wszystkich, chcących oddać hołd tej wyjątkowej postaci, zapraszamy na uroczystości odsłonięcia pamiątkowego kamienia. Akt poświęcenia rozpocznie się 08. września o godzinie 11:00 pod siedzibą Nadleśnictwa Rajgród. Prosimy o liczne przybycie.

 

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (1)

JEST PIĘKNA ta kobieta!! Przepiękna ! Takich juz nie ma ..... Sama jestem kobieta - ale gdzie mi do tej urody...ech :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.