sobota, 25 maja 2024

Kultura i rozrywka

Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

OLIMPIADA WIEDZY O HIV/ AIDS


Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku wraz ze współorganizatorami po raz kolejny zorganizował Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych województwa podlaskiego.
    Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat  zapobiegania zakażeniom HIV,  chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.
    Na terenie powiatu grajewskiego do Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS przystąpili uczniowie z Gimnazjum Publicznego w Rajgrodzie i Wąsoszu. Olimpiada przebiegała etapowo. W eliminacjach klasowych udział wzięło 137 uczniów, w eliminacjach szkolnych 47 uczniów.
        W dniu 16 kwietnia 2013 r w Miejskim Domu Kultury w Grajewie, odbyły się  eliminacje powiatowe, w których udział wzięło10 uczniów z  najwyższą liczbę punktów w eliminacjach szkolnych. Po przeprowadzonej dogrywce, etapu powiatowego komisja konkursowa  wyłoniła trzy osoby, które wezmą udział w etapie wojewódzkim .Eliminacje wojewódzkie odbędą  się   dnia 16 maja 2013 r o godz. 10:00  w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Finaliści etapu wojewódzkiego Olimpiady:
I miejsce – Kamil Leończyk  ( Gimnazjum Publiczne w Rajgrodzie kl. III B )
II miejsce -  Weronika Grygo – ( Gimnazjum Publiczne w Rajgrodzie kl. III  B)
II miejsce – Justyna Zawadzka – ( Gimnazjum Publiczne  w Rajgrodzie Kl. II A)
    Organizatorzy etapu powiatowego serdecznie gratulują finalistom, jednocześnie składają podziękowania opiekunom za przygotowanie uczniów do olimpiady.

ŻYCZYMY POWODZENIA  I TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH FINALISTÓW.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.