czwartek, 23 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 6061 wyświetleń

Obywatelskie zgłoszenie

KPP w Ełku: Po raz kolejny obywatelskie zgłoszenie przyczyniło się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jego sposób jazdy wzbudził niepokój innego uczestnika ruchu drogowego, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach. Policjanci zatrzymali 51-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. 

Po policyjnego aresztu trafił wczoraj 51-latek, który prowadził pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po sygnale od innego uczestnika ruchu drogowego. Zaniepokojony kierowca zadzwonił do oficera dyżurnego, kiedy zobaczył, jak jadący przed nim mercedes co chwilę zmieniał pas ruchu, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali wskazany pojazd w miejscowości Straduny. Okazało się, że za kierownicą siedzi pijany 51-latek. Mężczyzna nie miał także przy sobie wymaganych dokumentów. 

Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, dlatego musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

 

Komentarze (3)

Czy slowo "obyawtelskie" nie kojarzy sie z komuna dla Kato-pissu ?! Nie powinno sie w ramach dekomunizacji slowo to wykreslic ze Slownika Polskiego-?!

DO ATEISTA: Konstytucja RP, która określa kim jest obywatel też kojarzy Ci się z "komuną dla Kato-pissu"?

Do Ja... odpowiedziales pytaniem na pytanie, nie jestem niestety wzynawca sekty pislamskiej nie jestem , wiec mage i mam prawo miec wadpliwosci co do pisowskiej interpretacji "czulych slow" uzywanych w czasach komunistycznych !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.