czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7145 wyświetleń

Obrady Komisji Bezpieczeństwa

W środę 26 października 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Grajewie pod przewodnictwem starosty grajewskiego Pana Zygmunta Kruszyńskiego, odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

W trakcie posiedzenia komisji analizowano zagrożenia wynikające z niesprzyjających warunków atmosferycznych w okresie zimowym oraz podejmowanie działań profilaktycznych . Wiodącym tematem była kwestia związana z możliwościami udzielania pomocy i wsparcia osobom potrzebującym. W temacie wypowiadali się kierownicy gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej. W części poświęconej realizacji postulatów zgłoszonych podczas debaty społecznej nt. bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu i funkcjonowania „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, sprawozdanie złożył Komendant KPP w Grajewie mł. insp. Wiesław Mursztyn.

Komisja pozytywnie oceniła stan bezpieczeństwa na terenie powiatu grajewskiego, podkreślając również istotę wzajemnej bardzo dobrej współpracy służb, inspekcji i straży z samorządami terytorialnymi oraz podejmowania wspólnych przedsięwzięć funkcjonariuszy policji z ośrodkami pomocy społecznej.

Dobra współpraca i szybka interwencja służb zapobiegły w okresie ostatniej zimy przypadkom zgonów na skutek wyziębienia organizmu.

Na zakończenie podziękowania wszystkim dyrektorom oraz komendantom jednostek za wyjątkową owocną współpracę złożył Starosta Grajewski Pan Zygmunt Kruszyński. - informuje SP Grajewo

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

Dziwne, że komisja pozytywnie oceniła stan bezpieczeństwa? - nieczynny sygnalizator dźwiękowy na przejeździe przy dawnej Mrówce, brak oświetlenia o 7 rano na drogach miejskich gdy ludzie idą i jadą do pracy. Zakorkowane skrzyżowania w godzinach szczytu, 14-15. Brak oznakowań poziomych jezdni z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniach ul.Cmentarna/Przemysłowa; ul.Konstytucji /Targowa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.