Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 2910 wyświetleń

Obchody Dnia Seniora w Grajewie (20.10)

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku i Grajewskie Centrum Kultury przygotowały okolicznościowy koncert. Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej GCK.


Spotkanie rozpoczęło się krótkim wystąpieniem Grażyny Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie dotyczącym zagrożeń czyhających na ludzi starszych i sposobach ich zapobiegania. Specjalistka ostrzegała seniorów przed działaniem oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystują łatwowierność i dobroduszność ludzi starszych; apelowała o zachowanie szczególnej ostrożności, a przede wszystkim nieprzekazywanie żadnych pieniędzy obcym, jak również alarmowanie o wszystkim Policji. 


Po zakończeniu pogadanki o bezpieczeństwie seniorów odbyła się część artystyczna. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne "Seniorita" i "Jesienne Kwiaty" oraz solistki Państwowej Szkoły Muzycznej i Zespołu Szkół Specjalnych. Umiejętności taneczne zaprezentowała grupa młodsza ZPiT "Grajewianie" i uczestniczki UTW pod kierunkiem Sławomira Matysiewicza, a skecz w wykonaniu pań z kabaretu "Klapa" niektórych rozbawił do łez. Zebrani usatysfakcjonowani łączącymi pokolenia występami, mocno oklaskiwali grupy dojrzałych, jak i młodziutkich artystów.
Koncert objęty patronatem Burmistrza Miasta Grajewo oraz Starosty Grajewskiego zakończono słowami wsparcia seniorom. Mieszkańcom w dojrzałym wieku złożono życzenia kolejnych rozwijających i inspirujących doświadczeń.


Dni poświęcone seniorom mają wspólny cel - ich zadaniem jest zwrócenie uwagi i kształtowanie pozytywnego postrzegania, jako ważnej części społeczności. Współcześni seniorzy to osoby aktywne i ciekawe świata. Korzystają Oni z różnych ścieżek rozwoju, jak choćby zajęcia w klubach seniora, dostosowane do Ich potrzeb i zainteresowań, czy wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, z których chętnie korzystają. 


e-Grajewo.pl

Komentarze (9)

Nauczyciele z okazji ich święta dostali nagrody. A seniorom ? /

Tak strasznie martwią się seniorem, że niektórzy muszą puszki zbierać. Naprawdę, widziałem parę takich akcji.

Olu, seniorzy dostają "13" i inne prezenty od rządu

"(...) seniorzy dostają "13" i inne prezenty od rządu". Może dlatego, że zapomnieli o nich bliscy, byłe zakłady pracy, samo-rządy, etc.

No tak - są tacy którym zawsze mało. Czy wiecie że 13 i 14 wypłacane są w firmach z dochodów a ZUS to niby jak go wypracował. W ten sposób rząd okrada przyszłych emerytów i rencistów !!!!!!

A seniorom życzę długich lat takiej aktywności - zdrówka !

A samorządowcy ? Dostają 13 i 14? I to ile. 13,14 to jest więcej niż miesięczna wypłata. A seniorom 1000 z kawałkiem to tak wiele??????

Mój ostatni komentarz nie został dodany????!!!!!!!

1000 zł to koszt dwóch wizyt kontrolnych u lekarza specjalisty wraz z zaleconymi badaniami diagnostycznymi, których nie zapewnia POZ. Wypominanie takich kwot seniorom, to żenada.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.