niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

Mieszkaniec gminy Goniądz dachował, miał prawie 3 promile

Policjantem jest się zawsze, nawet na zasłużonej emeryturze. Potwierdził to funkcjonariusz zatrzymujący nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej dachował samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło w powiecie monieckim.


Policjant
pobiegł na miejsce, kiedy zobaczył samochód wpadający do rowu i unoszące się kłęby dymu. Po chwili zauważył idącego w jego kierunku mężczyznę, który miał problem z utrzymaniem równowagi. W rozmowie z 40-latkiem wyczuł od niego silną woń alkoholu.


Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Goniądz miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dzień później usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. (za: KPP Mońki)

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.