Kultura i rozrywka

Letnia szkoła bezpieczeństwa

 
Jak co roku policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie podczas trwania wakacji w ramach działań pn. "Letnia szkoła bezpieczeństwa" odwiedzają zorganizowane formy wypoczynku, tzw. "otwarte szkoły", świetlice  i prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami, na których poruszane są zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacji.

28 czerwca br. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w ramach akcji pn. „Letnia szkoła bezpieczeństwa” odwiedzili dwa obozy harcerskie w Opartowie i Rajgrodzie. W czasie spotkań poruszane były zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacji w formie gier, zabaw i konkursów, których celem było rozwijanie u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Najwięcej emocji wzbudził pokaz umiejętności psa patrolowo-tropiącego. Przewodnik, poza zaprezentowaniem jego umiejętności,  pouczył  harcerzy jak zachować się w kontaktach z obcym psem, a także poinformował co zrobić gdy pies zaatakuje.

Jak informuje KPP w Grajewie - tego typu zajęcia będą organizowane przez cały okres wakacji.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.