Warto przeczytać

Księgowość w języku angielskim w Polsce. Jak ją najlepiej poprowadzić?

Niezależnie od tego, w jakiej branży się poruszasz. Każdy przedsiębiorca, który planuje otworzyć firmę bądź jej oddział w Polsce musi zadbać o pierwszorzędną księgowość. Najlepiej, żeby była ona prowadzona w języku angielskim. Wówczas minimalizujesz ryzyko powstawania błędów, które mogą nieść za sobą przykre, finansowe konsekwencje. Zastanawiasz się, w jaki sposób prowadzić swoją księgowość? Opcji masz przynajmniej kilka. Samodzielność, stworzenie własnego zespołu bądź też outsourcing do zewnętrznej firmy – to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązania. Specjalnie dla Ciebie w tym artykule wykonamy ich krótkie porównanie. Zapraszamy. 


Samodzielne prowadzenie księgowości a stworzenie własnego działu specjalistów

Już zwykłe samodzielne prowadzenie działu księgowości oraz kadr jest niezwykle czasochłonnym zadaniem dla przedsiębiorców. To także ryzyko popełnienia kosztownego błędu, jeżeli nie posiada się odpowiednich kwalifikacji do realizowania tego typu prac. I mówimy tutaj wyłącznie o firmie polskiej, natomiast w przypadku pojawienia się zagranicznych podmiotów praca ta będzie jeszcze bardziej utrudniona. Głównie ze względu na fakt konieczności doskonałej znajomości przepisów obowiązujących w Polsce. Czy zatrudnienie własnych księgowych i utworzenie doświadczonego zespołu stanowi wyjście awaryjne z takiej sytuacji? Zdecydowanie tak, natomiast musisz wiedzieć, że w takim przypadku zaoszczędzisz czas, natomiast zmarnujesz mnóstwo pieniędzy. Założenie wewnętrznego działu księgowych we własnej firmie bądź jego późniejsze utrzymanie może być dość wyraźnym obciążeniem dla Twojego budżetu. Zwłaszcza, że tacy specjaliści są wynagradzani na naprawdę sowitym poziomie. Po stronie plusów w takim przypadku należy zaliczyć możliwość regularnego konsultowania różnorodnych przypadków i korzystanie z wiedzy ekspertów, jaka w większości przypadków pozwala poprawnie optymalizować bieżące wydatki. 


Outsourcing jako ciekawa alternatywa dla ceniących sobie czas oraz pieniądze

Najlepszym sposobem na zachowywanie pierwszorzędnej jakości księgowości oraz jednoczesną redukcję kosztów i oszczędność czasu jest outsourcing usług zewnętrznej firmie. Zwłaszcza, że na polskim rynku znajdziesz również takie biura, które specjalizują się w prowadzeniu księgowości w języku angielskim. Oferta doświadczonej Kancelarii Podatkowej „Sterling” znajduje się na stronie internetowej kpsterling.pl/obsluga-po-angielsku/  i obejmuje komplet usług, pozwalających w pełni wypełniać przepisy obowiązujące w Polsce. Dlaczego jeszcze warto postawić na outsourcing? Jeśli zdecydujesz się na współpracę z godnymi zaufania specjalistami, zyskasz identyczne możliwości jak w przypadku tworzenia własnego zespołu księgowych. Z taką różnicą, że przy delegowaniu prac zewnętrznej kancelarii, oszczędzasz masę pieniędzy oraz czasu. A chyba nie musimy nikomu powtarzać, że w każdym biznesie czas stanowi najcenniejszą walutę.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.