niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 17.11.2008r do 24.11.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 10 zdarzeń.

Miejscowe zagrożenia – 5, pożar mały – 3, alarm fałszywy – 2.


Charakterystyczne zdarzenia:

W dniu 17.11.2008r ok godz. 15.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o uwięzionym psie w studzience kanalizacyjnej. Zadysponowano zastęp OSP. Ratownicy przy użyciu drabiny nasadkowej oraz lin wydobyli zwierzę na powierzchnie całe i zdrowe.

Dnia 21.11.2008r ok godz.11.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej i wydobywającym się dymie z jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Wojska Polskiego w Ełku. Zadysponowano dwa zastępy gaśnicze. Na miejscu okazało się, iż przyczyną zadymienia, było pozostawienie na włączonej kuchence gazowej garnka z potrawą. W mieszkaniu nie było nikogo. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu kuchenki gazowej i przewietrzeniu mieszkania. Również tego samego dnia ok godz. 16.30 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul Mickiewicza w Ełku. Zadysponowano zastęp gaśniczy. Na miejscu okazało się, iż przyczyną zadymienia był nieszczelny przewód dymowy. Nakazano wygaszenie pieca o przybyłemu na miejsce zdarzenia przedstawicielowi „Administratora” polecono przeprowadzenie w dniu następnym przeglądu technicznego przewodów dymowych.


W dniu 23.11.2008r ok godz. 11.20 wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu w miejscowości Bobry gm. Prostki. Zadysponowano zastęp gaśniczy. Na miejscu okazało się iż przyczyną zadymienia, jest nieszczelny przewód dymowy. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przewietrzeniu mieszkania. Właścicielowi nakazano wygaszenie pieca z zakazem korzystania z niego do chwili naprawy komina i sprawdzeniu go przez zakład kominiarski.

 

Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.