niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10162 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 14.01.2009 r. – 19.01.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 5 zdarzeń, w tym 2 pożary i  3 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 23 zdarzenia, w tym 10 pożarów,  13 miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 2 osoby ranne.

W dniu 13.01.2009 r. o godz. 10.43  Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie, że w Grajewie przy ulicy Strażackiej pies maści Labrador wpadł do niezabezpieczonej studzienki ściekowej (burzowej). Ratownicy przy użyciu drabiny i linki ratowniczej wydostali psa i przekazali właścicielowi. Poinformowano właściciela terenu o niezabezpieczonej studzience, wynikającym niebezpieczeństwie i zobowiązano do usunięcia usterki. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 14.01.2009 r. o godz. 09.12 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Szczuczyn na ulicy Kilińskiego (droga krajowa nr 61) doszło do najechania samochodu ciężarowego Iveco na poprzedzający go inny samochód ciężarowy Man. W wyniku zderzenia jedna osoba została uwięziona w kabinie pojazdu (zakleszczone nogi). Ratownicy przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wydobyli kierowcę na zewnątrz pojazdu. W akcji ratowniczej udział brały: jeden zastęp PSP, jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

   Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                  
                        

Komentarze (1)

a to nie straż miejska zabezpieczała tą studzienkę ???
to kto ściemnia ?!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.