poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 7587 wyświetleń

Kronika 998

 

14 lipca 2016 r.  o godzinie 8.50 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Grajewie  wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Drodze Krajowej Nr 61 w miejscowości Toczyłowo.  
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów. Wszyscy podróżujący na miejscu zdarzenia zostali poddani konsultacji lekarskiej, po której wykluczono potrzebę przewiezienia do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, odłączeniu akumulatorów,  sprawdzeniu czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości wypadkowych z jezdni. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczach.

Tego samego dnia przez godz. 10.00  dyżurny stanowiska kierowania otrzymał telefoniczną informację o pożarze  samochodu osobowego Opel na ulicy Szpitalnej w Grajewie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej, zabezpieczono teren akcji oraz podano jeden prąd piany ciężkiej na ognisko pożaru, następnie po ugaszeniu pojazdu odłączono akumulator.  Osoby podróżujące samodzielnie opuścili pojazd nie doznając obrażeń ciała.

23 lipca br. o godz. 16.33 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęła informacja o wypadku do którego doszło na Drodze Krajowej Nr 65 w pobliżu miejscowości Bogusze. 
Ze względu na niedużą odległość od siedziby JRG w Grajewie do miejsca zdarzenia, zadysponowano samochód ratownictwa drogowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz kierowaniu ruchem drogowym. Jedna z osób podróżująca samochodem osobowym została przetransportowana do szpitala. Po przybyciu strażaków z PSP w Ełku zastęp JRG Grajewo powrócił do bazy.  Poza jednostkami z PSP w działaniach brała udział Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach.

29 lipca br. o godz. 19.50 grajewscy strażacy zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP do Białegostoku w celu usuwania skutków obfitych opadów deszczu.
Strażacy przy użyciu  agregatu pompowego dużej wydajności wypompowywali wodę z obiektów elektrociepłowni. Działania prowadzono do godzin porannych dnia następnego. 

5 sierpnia br. o godz. 17.22 służba dyżurna stanowiska kierowania odebrała informację o zdarzeniu  na Drodze Krajowej Nr 61 w miejscowości Tama Gmina Rajgród.  
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Podróżujący samochodem marki Opel został przewieziony do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanego na jezdnię oleju napędowego, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu pozostałości wypadkowe z jezdni. W działaniach uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie.


Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grajewie
mł. bryg. Kazimierz Golubiewski
fot. PSP Grajewo

 

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (1)

Powiesił sie chłopak 19 letni w gminie Radziłów i nikt nawet o tym nie wspomni?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.