sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

Kronika 997

27.01.2009 r.

- o godzinie 14:10 na trasie 61 Popowo – Guty doszło do kolizji drogowej. Kierująca samochodem osobowym m-ki Citroen, mieszkanka Ełku, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego straciła panowanie nad samochodem
i zjechała do przydrożnego rowu. Sprawczyni kolizji został ukarany mandatem karnym.
 
29.01.2009 r.

- o godziny 8:50 dyżurny został poinformowany przez mieszkańca Augustowa, że na lodzie na jeziorze rajgrodzkim leży mężczyzna. Policjanci pojechali na miejsce, jednak na ratunek było za późno. Przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu. Z dotychczasowych ustaleń grajewskich funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna, mieszkaniec Rajgrodu wyszedł z domu wczoraj w południe. Około godziny 23:00 na telefon komórkowy dzwoniła do niego matka. To był ostatni kontakt z chłopakiem. Prawdopodobnie będąc w stanie nietrzeźwości wracając z baru do domu poszedł na „skróty” przez jezioro.
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

29.01.2009 r.

- o godzinie 9:15 w miejscowości Konopki zatrzymano 22- letniego mężczyznę – poszukiwanego w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

30.01.2009 r.

- o godzinie 7:00 w Grajewie zatrzymano 19- letniego mężczyznę – poszukiwanego w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

30.01.2009 r.

o godzinie 10:45 dyżurny został poinformowany przez mieszkankę gm. Grajewo, że na targowicy miejskiej w Grajewie skradziono jej portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie ponad 1000zł.

Policja apeluje
Aby skutecznie uchronić się przed kieszonkowcem należy pamiętać o kilku zasadach, które zminimalizują ryzyko stania się ofiarą złodzieja:
1.    Pieniądze (szczególnie większą gotówkę) należy nosić w kilku różnych miejscach  - w ten sposób, jeżeli nawet złodziej nas okradnie, nie utracimy wszystkich pieniędzy,
2.    W miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę (zamkniętą!) przed sobą, tak aby mieć nad nią stałą kontrolę (dotyczy to również plecaków - torebek),
3.    Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach spodni (głównie panowie), gdyż taki wystający z kieszeni portfel jest zawsze niewątpliwą zachętą dla złodzieja,
4.    Zwracajmy uwagę na nasze kieszenie i torebki, szczególnie wtedy, gdy nagle wokół nas zrobi się tłoczno, a z sytuacji nie wynika, aby ten tłok był konieczny,
5.    Otwierając portfel nie prezentujmy całej jego zawartości, szczególnie, gdy mamy w nim dużo pieniędzy,
6.    Zabierając ze sobą na zakupy czeki - nie przechowujmy ich razem z dokumentami,
7.    Nie należy trzymać portfela w reklamówce lub koszyku, gdyż są one wtedy łatwym łupem dla złodzieja,
8.    Jeżeli korzystamy z karty bankomatowej pamiętajmy o tym, że numeru PIN nie wolno zapisywać na tej karcie, najlepiej po prostu go zapamiętać.  Jeżeli natomiast mamy kłopoty z zapamiętaniem numeru PIN należy zapisać go na kartce i dobrze schować, ale nie tam gdzie trzymamy również kartę bankomatową.

02.02.2009 r.

- o godzinie 4:37 w Grajewie zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem osobowym, znajdującego się w stanie nietrzeźwości (ok. 0,67 promila alkoholu w organizmie).


Ewa Jabłońska

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.