niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 997

01.06.2012
Śmiertelny wypadek przy pracy

O godz. 12:40 dyżurny został poinformowany, że w miejscowości Orzechówka w gminie Rajgród doszło do śmiertelnego wypadku przy pracach leśnych. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że czterech mężczyzn pracowało przy montażu tzw. „łyżki” do ramienia wysięgnika ładowarki. W trakcie rozruchu maszyny, jeden z nich schylił się, aby zabrać klucz, który został pod chwytakiem. Operator urządzenia najprawdopodobniej nie zauważył mężczyzny i opuścił „łyżkę”. Metalowy element ścisnął głowę 44–letniego pracownika. Mężczyzna z obrażeniami czaszki karetką przewieziony został do grajewskiego szpitala. Niestety mimo wysiłków lekarzy 44-latek zmarł. Grajewscy policjanci szczegółowo ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

2.06.2012
Kradzież z włamaniem

O godz. 20:59 mieszkaniec Grajewo zgłosił, o tym, że  w okresie od 31.05. do 2.06.2012 r. złodzieje włamali się do budynku mieszkalnego przy ul. Dolnej, skąd ukradli 40 metrowy przedłużacz elektryczny o wartości 100 zł.  Następnie włamali się do budynku gospodarczego i ukradli dwie pilarki spalinowe o łącznej wartości 1000 zł.

Nietrzeźwy kierujący
O godz. 23:44 na ul. Warszawskiej w Rajgrodzie policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciężarową Scanią. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Radomia wykazało 1,03‰ alkoholu w organizmie.

3.06.2012 r.
Zniszczenie mienia

O godz. 20:53 mieszkanka gminy Grajewo zgłosiła, iż w jej mieszkaniu wybito szybę w oknie. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę 150 zł.

Nietrzeźwy kierujący
O godz. 23:05 na ul. Dwornej w Grajewie policjanci ujawnili nietrzeźwego kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Grajewa wykazało 1,72 ‰ alkoholu
w organizmie.

04.06.2012 r.
Uszkodzenie mienia

O godz. 17:43 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego o tym, że klient marketu w Koszarówce, wszczął awanturę po tym, gdy spotkał się z odmową uwzględnienia reklamacji. Zdenerwowany mieszkaniec Grajewa rzucił na podłogę puszkę z farbą powodując uszkodzenia posadzki i innego asortymentu sklepowego. Straty zostały oszacowane na kwotę 3000 zł.

5.06.2012 r.
Przywłaszczenie telefonu komórkowego

O godz. 8:27 mieszkaniec Grajewa zgłosił, iż nieznany mu sprawca przywłaszczył jego telefon komórkowy Nokia wartości 400 zł, pozostawiony przez niego na biurku w zakładzie  pracy przy ul. Wiórowej.


Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy

Grajewscy policjanci dokonali  przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych 74–letniej mieszkanki miasta. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że posiada ona papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Informacje potwierdziły się. W mieszkaniu kobiety policjanci znaleźli ponad 13 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mogło to narazić skarb państwa na uszczuplenie podatku o ponad 10 tysięcy złotych. Kobieta odpowie za paserstwo celne, za które grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Kradzież mienia
O godz. 17:51 mieszkanka Rajgrodu zgłosiła, iż złodzieje włamali się do jej domu, skąd ukradli złotą i srebrną biżuterię o łącznej wartości 2500 zł.

06.06.2012 r.

Kradzieże sklepowa

O godz. 13:39 właściciel sklepu przy ul. Mickiewicza w Grajewie zgłosił, iż personel sklepu zatrzymał sprawcę kradzieży kawy rozpuszczalnej wartości 29 zł. Kradzieży dopuścił się mieszkaniec Grajewa. Mężczyzna został ukarany, którego mandatem karnym w kwocie 300 zł.

O godz. 14:17 pracownik marketu przy ul. 9PSK w Grajewie zgłosił, iż w sklepie zatrzymano mężczyznę który ukradł butelkę whisky wartości 34,99 zł. Policjanci ustalili, iż kradzieży dokonał ten sam mężczyzna, który po godz. 13 – tej ukradł kawę w sklepie przy ul. Mickiewicza. Przeciwko sprawcy kradzieży zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

07.06.2012 r.

Usiłowanie kradzieży z włamaniem
O godz. 20:50 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego o tym, że dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn, włamali się do budynku zakładu elektromechanicznego, skąd nic nie ukradli gdyż zostali sproszeni. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, iż sprawcami są dwaj nieletni mieszkańcy Grajewa. Teraz  za swoje postępowanie odpowiedzą przez sądem dla nieletnich.

08.06.2012 r.
O godz. 10:30 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego o tym, ze z klatki schodowej bloku przy ul. Wiktorowo złodzieje ukradli mu rower górski wartości 600 zł.

KPP w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.