środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 2202 wyświetleń

Krok po kroku. Kolejna ulica w mieście z nową nawierzchnią

Jeszcze do niedawna ul. Geodetów w Grajewie była pasmem dziur w nawierzchni żwirowej. Po opadach deszczu liczne kałuże, w czasie suszy kłęby kurzu. Droga nie nadawała się do normalnej jazdy, problem z przejściem mieli także piesi.

 

Dziś mieszkańcy mogą korzystać z gładkiej, równej nawierzchni. Do realizacji przyjęto około 500 m odcinek drogi (od ul. Przemysłowej). W ramach prac wykonano kanalizację deszczową z przykanalikami i wpustami ulicznymi. Nawierzchnia jezdni została wykonana z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym wraz z chodnikiem i wjazdami na posesje. Przebudowano także sieć telekomunikacyjną i wykonano oświetlenie. Koszt realizacji zadania wyniósł 1 291 870,87 zł. 

 

Wyremontowany odcinek jest kroplą w morzu potrzeb. Wkrótce samorząd przystąpi do realizacji dużego projektu drogowego w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Budowa i przebudowa dróg będzie realizowana w różnych częściach miasta.

Komentarze (7)

Dziękujemy Panu.

500m odcinek za ponad milion ? O co kaman ?

Legionistów i okolice Hadesu ;) już 30 lat nic

Przyszedł czas na Waszą ulicę i została zrobiona. Po co były te nerwy. Starsze ulice w Grajewie jeszcze są piaskowe i żwirowe.

Niedawno e-grajewo podawało informację iż do 10-tego maja miasto czeka na złożenie ofert na budowę Legionistów i przyległych. I jak na razie cisza, nawet na stronie miasta nie ma żadnych informacji o jakimkolwiek przetargu na tę budowę. Deweloper przy Wojska Polskiego już prawie kończy następny blok, reszty domyśl się sam... Taka dziwna polityka drogowa panuje w Grajewie że w pierwszej kolejności buduje się nowo powstałe ulice niż te już istniejące.

Do Justyny.Załóż firmę,zatrudnij ludzi,wystartuj na przetarg i daj ofertę.Pewnie zrobisz to za połowę.

Dziwni ci doradcy burmistrza:) /

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.