poniedziałek, 22 lipca 2024

Kraj

Kolejne spotkanie z seniorami

Celem działań "Bezpieczny Senior" jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami, aby uświadomić im jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. W okresie jesienno-zimowym, gdy dzień szybko się kończy, problemem staje się ograniczona widoczność pieszych i rowerzystów. Seniorzy tradycyjnie otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Podczas ograniczonej widoczności, gdy osoba piesza ma na sobie ubranie w stonowanych szaro - czarnych kolorach i nie ma na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega ją z dużym opóźnieniem. Od zmroku do świtu dochodzi najczęściej do wypadków śmiertelnych,  ponieważ wtedy widzimy gorzej, a kierowcy wielu rzeczy w ogóle nie dostrzegają. W ciemnościach pieszy może zauważyć reflektory samochodu nawet w odległości kilku kilometrów, ale kierowca dostrzeże pieszego dopiero, gdy jego sylwetka znajdzie się w zasięgu świateł reflektorów.
Najlepszym sposobem na poprawę swojej widoczności na drodze jest odblaskowa kamizelka, która sprawia, że rowerzysta lub pieszy są widoczni nawet z odległości 300 metrów. Funkcjonariusze dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego wdrożyli działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Oprócz spotkań i pogadanek z osobami starszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, funkcjonariusze mają dla odbiorców projektu kamizelki odblaskowe. Pierwsza partia trafiła już do seniorów z ełckiego klubu seniora „Ploteczka”. W poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach. Tam również zostały rozdane kamizelki odblaskowe.

Podobne spotkania z policjantami odbędą się na terenie całego powiatu ełckiego - informuje KPP w EłkuKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.