Warto przeczytać

Jak sprawić, aby nasza reklama była trafna?

Wbrew powszechnej opinii reklama w Internecie nie musi być droga. Jeżeli dobrze ją zaplanujemy i skierujemy do konkretnej grupy odbiorców, jej efekty mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. Wymaga to jednak dużej wiedzy z zakresu e-marketingu. Poznajcie nasze sekrety tworzenia idealnej reklamy internetowej.


Przygotowania reklamy rozpocznij od landing page

Przed stworzeniem reklamy internetowej zastanów się: co ma zawierać strona internetowa, na którą trafi użytkownik po kliknięciu w Twoją reklamę? To właśnie od odpowiednio zaplanowanej landing page zależy, czy użytkownik stanie się potencjalnym klientem. Sprzedająca strona internetowa musi spełniać kilka warunków, bez których nawet najlepsza reklama nie przyniesie skutków.


Dobrze stworzona strona internetowa - zadbaj o merytoryczne treści

Nieważne jak przyciągająca wzrok będzie nasza reklama i jak atrakcyjne hasło wymyślimy -  jeśli po wejściu na naszą stronę użytkownik nie znajdzie na niej wartościowych treści, prawdopodobnie nie przejdzie dalej w procesie sprzedażowym.

Dlatego właśnie przed rozpoczęciem kampanii reklamowej musimy wręcz zadbać o wysokiej jakości treści na naszej stronie. Przede wszystkim muszą być one merytoryczne i odpowiadać na wszystkie możliwe pytania potencjalnego klienta. Muszą też pokazywać naszą ekspertyzę w danej dziedzinie, co wzbudzi zaufanie u danego użytkownika.


Dobierz odpowiednie słowa kluczowe

Merytoryka to nie jedyne zadanie treści na naszej stronie. Muszą się w nich również znaleźć słowa kluczowe, które odpowiadają naszym produktom i ofercie. Dobra strona internetowa powinna spełniać oczekiwania zarówno użytkowników Internetu, jak i algorytmu Google. Dobrze dobrane słowa kluczowe sprawią, że nasza kampania reklamowa będzie wyświetlała się użytkownikom, którzy rzeczywiście są zainteresowani ofertą naszej strony. Dzięki temu zwiększy się konwersja reklamy, o którą oczywiście chodzi każdemu właścicielowi strony.


Zdefiniuj cele reklamy

Przed utworzeniem reklamy internetowej konieczne jest zdefiniowanie celu, jaki ma ona osiągnąć. Cel ten będzie się oczywiście różnił w zależności od marki, branży, do jakiej ona należy, jej pozycji na rynku itp. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy kampania ma na celu zwiększenie świadomości marki wśród konsumentów, generowanie leadów, zwiększenie sprzedaży? Zrozumienie celu kampanii pozwoli nam odpowiednio dostosować jej parametry.


Przeanalizuj swoją grupę docelową

Znajomość grupy docelowej jest kluczowa przy tworzeniu reklamy internetowej. Musisz zrozumieć, kim są Twoi odbiorcy, czym się interesują, na jakich stronach spędzają czas, a nawet ile mają lat, czy jakiej są płci. Każda taka informacja pozwoli Ci bardziej spersonalizować reklamę, a to właśnie personalizacja będzie kluczem do sukcesu.


Wybierz odpowiednie medium dla swojej kampanii reklamowej

Poznanie naszej grupy docelowej pozwoli nam wybrać odpowiednie miejsce dla naszej kampanii reklamowej. Google, Facebook, Instagram – każda grupa wiekowa inaczej spędza czas i odwiedza inne strony i platformy społecznościowe. Na przykład, jeśli kierujesz swoją reklamę do młodszych odbiorców, będziesz chciał wybrać platformy jak Instagram lub TikTok. Z kolei w przypadku konkretnej branży czy grupy specjalistów, będziesz chciał zainwestować w reklamę na platformach jak LinkedIn czy Twitter.


Reklama internetowa musi przyciągać wzrok

Korzystając z Internetu, jesteśmy bombardowani różnego rodzaju banerami, przyciskami, strzałkami, grafikami. Nasza reklama musi wyróżniać się na ich tle. Dlatego powinna być atrakcyjna wizualnie, łatwa do odczytania i zwięzła. Tekst powinny urozmaicić wysokiej jakości obrazy lub filmy, które są odpowiednie dla Twojego produktu lub usługi. Upewnij się, że tekst reklamy zawiera też wyraźne wezwanie do działania.


Optymalizuj pod kątem urządzeń mobilnych

Jeżeli chcemy, żeby nasza reklama odniosła sukces, musi być ona responsywna. Jeżeli nie zadbamy o ten aspekt, możemy stracić nawet połowę potencjalnych klientów, ponieważ właśnie taka ilość użytkowników korzysta obecnie z Internetu przy pomocy urządzeń mobilnych. Dlatego właśnie optymalizacja reklamy pod ich kątem ma teraz kluczowe znaczenie.


Chcesz trafić ze swoją reklamą w 10.? Pomoże Ci w tym agencja marketingowa

Stworzenie kampanii reklamowej, która odniesie sukces, to zadanie dla specjalistów. Dzięki dużemu doświadczeniu będą oni w stanie stworzyć kampanię, która będzie się rzucać w oczy, będzie prowadzić do profesjonalnie wykonanej landing page oraz będzie odpowiednia wzywać do działania. Tak przygotowana kampania może odnieść duży sukces nawet przy małym budżecie reklamowym.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.