Kraj

Inwestycje w Suwałkach

Szpital wojewódzki w Suwałkach lada dzień rozpoczyna warte około 20 mln zł inwestycje w nowy blok operacyjny na 4 sale, w pracownię endoskopii, w modernizację oddziału laryngologicznego oraz uruchomienie oddziału onkologicznego. Ten ostatni projekt o wartości 2 mln euro zostanie zrealizowany wspólnie ze szpitalem klinicznym w Grodnie. Placówka otwiera także pracownię rezonansu magnetycznego w outsourcingu.

Placówka oczekuje także weryfikacji sprawozdania przekazanego do Agencji Rozwoju Przemysłu w zakresie spełnienia wymogów zawartej umowy i przekazania drugiej transzy środków w wysokości 5 mln zł. Szpital spełnia 3 z 4 wymaganych przez Agencję wskaźników. Problem ma z monitorowaniem kosztów leków, ale jeśli ARP nie zatwierdzi sprawozdania po I kwartale 2013 roku i nie zdecyduje się przekazać drugiej transzy pożyczki, szpital w dalszym ciągu zamierza pracować nad poprawą systemu. Już w ramach przygotowanego programu restrukturyzacji udało się obniżyć koszty osobowe do poziomu poniżej 58 procent w ogólne puli kosztów. Po 2012 roku placówka zanotowała 600 tys zł zysku wobec 6 mln zł straty w 2011 roku i 10 mln zł straty w 2010 roku.

- Na pewno program przynosi efekty – mówi Adam Szałanda – Ale tez możemy liczyć na wsparcie samorządu.

Inwestycje oprócz oddziału onkologicznego finansuje samorząd podlaski. Pracownia endoskopii i oddział laryngologiczny mają kosztować około 2,5 mln zł. Rezonans magnetyczny 1,5 T firmy Siemens uruchamia w placówce firma Rode-Med.   - opisuje Portal Rynku Medycznego - Medicalnet.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.