piątek, 22 października 2021

Powiat Grajewski

Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022

Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022

Kultura Orientu - dla jednych tajemnicza, dla drugich dziwna, a dla niektórych ciekawa oraz warta poznania. To właśnie ona była motywem przewodnim Inauguracji Roku Kulturalnego 2021/2022, który miał miejsce w piątek 24 września w Grajewskim Centrum Kultury.

   Na początku tego magicznego spotkania słowo wstępu wygłosił dyrektor GCK - dr Tomasz Dudziński. Krótko podsumował zeszły rok artystyczny 2020/2021, co stało się też okazją do podziękowań wszystkim, którzy byli zaangażowani w jej kreowanie, władzom samorządowym, pracownikom GCK, ale też mieszkańcom Grajewa oraz wolontariuszom, którzy wspierają GCK w jego działaniach na co dzień.

Głównym elementem Inauguracji był występ zespołu „Sentido” w składzie:

Karolina Matuszkiewicz – wokal, suka, kemanche, skrzypce
Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal
Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne
Apsara Afsanesara – taniec orientalny
   Zaprezentowali oni swój autorski projekt „Muzyczny Świat Orientu”. Bogactwo dźwięków i piękno Orientu prezentowali słuchaczowi poprzez swoją mistrzowską grę na charakterystycznych dla tej muzyki instrumentach perkusyjnych oraz strunowych (daf, tombak, suka, kemanche) połączoną z wyjątkowo pełnym brzmieniem akordeonu koncertowego oraz niezwykłym wokalem, a także niecodziennym kolorytem orientalnych tańców. Żywiołowa reakcja zgromadzonej publiczności i obowiązkowe bisy świadczyły o tym, że poziom artystyczny koncertu był na najwyższym poziomie, a tematyka Orientu znalazła uznanie.

   Na zakończenie przedstawiciele władz samorządowych Miasta Grajewo i Powiatu Grajewskiego w osobach Macieja Bednarko (Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo), Wiesława Dembińskiego (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo) oraz Tomasza Cebelińskiego (Wicestarosta Powiatu Grajewskiego) złożyli na ręce dyrektora GCK podziękowania za zeszłoroczny rok artystyczny oraz życzenia na ten nadchodzący, podkreślając wysoki poziom wydarzeń kulturalnych, które mają miejsce w naszym mieście oraz zaangażowanie pracowników GCK w ich kreowanie.

   Na zakończenie w przestrzeniach nawiązujących także do świata Orientu, tradycyjnie już, była możliwość do kuluarowych rozmów na temat szeroko rozumianej kultury oraz bliższego spotkania z artystami z zespołu Sentido."

 


link do zdjęć:  http://gckgrajewo.pl/galerie-68-inauguracja_roku_kulturalnego_2021_2022.html"

czwartek, 21 października 2021

Koncert z okazji Dnia Seniora

poniedziałek, 18 października 2021

XLVIII sesja Rady Powiatu Grajewskiego (on-line)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.