poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 14224 wyświetleń

Idź po "becikowe"

W ciągu trzech miesięcy od urodzenia dziecka można składać wnioski o przyznanie “becikowego”. Jednorazowy dodatek, tysiąc złotych, za urodzenie dziecka może otrzymać każda rodzina niezależnie od tego ile zarabia i gdzie mieszka. Niektóre rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 504 złote otrzymają jeszcze dodatkowe pieniądze.

Potrzebne dokumenty to wypełniony wniosek, skrócony odpis aktu urodzenia i dowód osobisty jednego z rodziców.

Najmniej czasu – bo tylko dzisiejszy dzień - mają rodzice dzieci, które urodziły się 9 listopada 2005r.


- W Grajewie wnioski opracował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który od dzisiaj przyjmuje dokumenty. W pierwszych godzinach urzędowania 9 lutego przyjęliśmy dwa wnioski – mówi dyrektor T. Kalinowska-Kakareko, MOPS, os. Broniewskiego 3, tel. 0862722334.

- Rodzice zameldowani na terenie Gminy Grajewo po “becikowe” zgłaszają się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Komunalnej 6, tel. 0862722260). Dokumenty obowiązują te same czyli wniosek, skrócony odpis aktu urodzenia i dowód osobisty. Sprawdzamy miejsce zameldowania obojga rodziców i pobieramy oświadczenie, że wniosek został złożony tylko w jednym miejscu – powiedziała p. U. Rafałowska – referent ds. świadczeń rodzinnych.


e-Grajewo.pl 

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (7)

Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać...Zastanawiam się tylko komu....?

hmm a za 10-15 lat nasza kochana wladza nie bedzie wiedziala co zrobic z osobami ze srodowisc patologicznych, bo to chyba glownie oni beda plodzic dzieci bo 1000 na ulicy nie lezy a bedzie przeciez za co wypic:/ bo ludzie ktorzy beda w stanie zapewnic dzieciom nauke czy w przyszlosci prace nie beda chyba raczej kierowac sie pieniedzmi w "zmontowaniu malucha" tak czy inaczej.piekny pomysl wladzy ale dopiero przyszle pokolenie zbierze kwiatki tej ideji.pozdro ale coz wazne by zwiekszyc przyrost:/ wrrr

Chętnie zrobił bym coś co miało by ręce i nogi ale nie mam z kim? Może jest ktoś w podobnej sytuacji?

to oznacza wiecej dzieci bez perspektyw na godne życie, wiecej dzieci w domach dziecka, oraz w przyszłosci więcej przestępców, bezrobotnych i wieksze nakłady na pomoc społeczną. To jest ten słynny program Tanie Państwo

to jeszcze ludzie zarabiaja po 504 zl......Zwielkim szacunkiem dla pracy wlasnie wiem co to emigracja, ale jeszcze nic straconego!!

do Caron: te 504 to nie zarobki, ale dochód netto na osobę w rodznie, czyli roczne zarobki "na rękę taty"+ roczne zarobki "na ręke" mamy podzielone przez wszystkie osoby w rodzinie (np. tata+mama+dziecko+dziecko=4 osoby)podzielone przez 12 miesięcy - proste, chyba?
a jesli chodzi o wypowiedź kilab to popieram i dodam, że potem te narobione dzieci z patologicznych rodzin trafią do domów dziecka, a opłatę za pobyt tych dzieci w domach dziecka poniesiemy MY z naszch podatków konkretnie poplyną niemałe pieniądze...wrzućcie w wyszukiwarkę hasło''koszt utrzymania dziecka w placówce'', a zobaczycie jakie kwoty trzeba płacić za miesiąc pobytu....szok!!!

jak widac, co niektorzy czytac nie umieja, ( dochod na osobe w rodzinie nie przekracza 504 zl, a nie zarabiaja po 504)no coz czytac trzeba umiec ze zrozumieniem, anie......

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.