poniedziałek, 26 września 2022

Warto przeczytać

Dzień chłopaka w szkole - pomysły na ten dzień

Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Miły upominek i ciekawe atrakcje wprowadzają radosną atmosferę. Jak można urozmaicić ten wyjątkowy dzień? Koniecznie spójrz na poniższe propozycje!


Nie tylko lekcjami uczniowie żyją, czyli dzień pełen wrażeń

Dzień chłopaka to doskonała okazja, aby nieco zwolnić szkolny pęd i spędzić miło czas. Świetnym pomysłem jest wygospodarowanie czasu na gry i zabawy, które przyniosą sporo śmiechu i radości. Mogą to być rozgrywki planszowe lub aktywności fizyczne. Zabawa w grupie lub w pojedynkę to super okazja do spędzenia wspólnego czasu i zintegrowania się. Warto zadbać o nagrody, które zostaną przeznaczone dla zwycięzców, ale również o upominki na pocieszenie. Dzień chłopaka w szkole to także doskonała okazja do zamówienia pizzy, hamburgerów czy innych przekąsek, które ucieszą każdego ucznia. Innym pomysłem mogą być ciekawe i oryginalne chłopięce prezenty.


Upominki z okazji dnia chłopaka z podstawówki

Na dzień chłopaka prezenty zazwyczaj kupują koleżanki z klasy. Warto, aby prezenty były nie tylko ładne i zabawne, ale również praktyczne. Często upominki są wybierane w zależności od tego, w jakim wieku są obdarowywani chłopcy. Najczęściej wybierane prezenty na dzień chłopaka w szkole podstawowej to:

  1. kubek do herbaty,
  2. breloczek,
  3. komiksy i chłopięce czasopisma,
  4. dobrej jakości, modne długopisy,
  5. bidon,
  6. kolorowe skarpetki.


Wymienione upominki są praktyczne i z pewnością przypadną do gustu chłopcom. Bardzo często istnieje również możliwość personalizacji prezentów. Kubki można zamówić ze strony internetowej i poprosić o naniesienie imion poszczególnych chłopców. Można również pomyśleć o ulubionych postaciach z bajek czy o superbohaterach. Podobnie w przypadku skarpetek - kolorowe wzornictwo można często modyfikować. Należy tylko pamiętać, aby zakupu dokonać odpowiednio wcześnie. W tym z pewnością pomoże wychowawca klasy.


Ciekawe prezenty dla chłopców ze starszych klas

Starsi chłopcy z pewnością ucieszą się z innych prezentów. Popularne i bardzo pożądane są gadżety elektroniczne, np. pendrive czy powerbank. Mogą być wykorzystywane nie tylko w szkole, ale również w domu na użytek prywatny. Inną opcją są kubki termiczne, które można zabrać ze sobą do plecaka w podróż. Oryginalnym prezentem są także gry na 2 osoby Playstation 4. Tego typu gry docenią chłopcy, którzy lubią spędzać ze sobą wspólny czas przed konsolą. Niektóre gry wymagają kooperacji, np. "Overcooked" czy "It takes two". Ciekawa fabuła prowadzi przez kolejne etapy, które można ukończyć wyłącznie dzięki wspólnej pracy. Tak spędzony czas z pewnością urozmaici wolne od nauki popołudnia czy weekendy. Inne gry to z kolei rywalizacja pomiędzy graczami. Do tej grupy można zaliczyć świetny quiz "Wiedza to potęga", gdzie kontrolerem są prywatne smartfony, a do rozgrywki można zaprosić nawet 6 osób. Gra nie tylko bawi, ale również uczy dzięki pytaniom z różnych kategorii.


Dzień chłopaka w szkole można celebrować na wiele sposobów. Wszystko zależy od dostępności czasowej, przestrzennej, a także możliwości finansowych. Niezależnie czy chłopcy otrzymają prezenty, czy będą mieli zorganizowane ciekawe atrakcje w szkole - każda opcja powinna być pełna dobrego humoru i radości, a także szczerości w intencjach. W tym dniu warto także pamiętać o nauczycielach i pracownikach szkolnych płci męskiej, którzy nigdy nie są zbyt dorośli, aby cieszyć się z dnia chłopaka.

 

materiał partnera

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.