wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 15367 wyświetleń

"Droga śmierci" nr 61

Po oddaniu w grudniu 2004r. do użytku ronda w Szczuczynie, wypadkowość na krajowej "drodze śmierci" 61 przeniosła się na jej skrzyżowanie z drogą do Bęćkowa i ul. Sportową.

Domniemane przyczyny wypadków: brak dodatkowych pasm ruchu, pochylenie jezdni, dwa kolejne rozwidlenia dróg, brak wspomagającego oznakowania, nagłe wjeżdżanie od Grajewa w teren zabudowany z krzyżówką, bardzo duży ruch pojazdów itp.

W imieniu ŻYCIA kierowców i pasażerów oraz bólu i troski ich rodzin o to życie, APELUJĘ do decydentów pasa drogowego i administratorów terenu o bardzo pilne pomniejszenie zagrożenia na tej krzyżówce. Patrząc biernie na sprawę, przyczyniamy się do konieczności przeniesienia w Szczuczynie cmentarza z południowego krańca drogi 61 na jej początek wschodni. Czy to jest celem naszego życia?

Niech ten głos nie będzie krzykiem z zaświatów! Oczekuję poparcia internatów.
Stanisław Orłowski

Wypadek na drodze 61
Tragiczny wypadek na 61
Wypadki na drodze 61

Komentarze (10)

Popieram Te rondo nie nadaje sie do jazdy samochodem ciężarowym, ba tam ciezko jest juz jechać busem z lawetą.

Tymczasowym rozwiązaniem jest postawienie radaru ale to nie pomoże uniknąc śmierci ale może ją ograniczyc

boze!!to naprawde jest droga śmierci.. Najpierw te dziewczyny z szacunkiem no ale strach.. ja prosze rodzicow zeby omijali to 61 droge bo się boje

zdecydowanie popieram. tam naprawde jest potrzebny pas do zjazdu w lewo i to bezzwlocznie.

Jest rozwiązanie! - wybudować drugie rondo!

Jestem kierowcą z 25-letnim stażem , i mimo to dwukrotnie w tym miejscu byłem o krok od kolizji .Dlaczego "mądry" projektant nie wziął pod uwagę,że Sportowa to mini obwodnica Szczuczyna,a nie zjazd do Posejdonu,gdzie trzeci pas zaprojektował. Teraz należy postawić zakaz skrętu na Sportową,aby uniknąć dalszych tragedii !do czasu pojawienia się pasa skrętu.

popieram zeby był trzeci pas?znałam te dziewczyny zgineły ?rodzicom ich współczuje?

POPIERAM moj maz tez jezdzi ta droga caly czas POPIERAP POPIERAM jeszcze raz POPIERAM ta droga jest przekleta

popieram to jest piorytet SZczuczyna,zdecydowanie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.