poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Dopłaty 2005

Wszyscy rolnicy, którzy ubiegali się o dopłaty bezpośrednie w 2004 r, w tym roku otrzymają za pośrednictwem poczty częściowo wypełniony formularz. Na uzupełnienie i dostarczenie go do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą mieli dwa miesiące. Wszystkie dopłaty bezpośrednie za rok 2004 będą wypłacone do końca kwietnia.

15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku częściowo wypełnione formularze będą wysyłane do rolników pocztą. Rolnicy muszą uzupełnić dane dotyczące działek rolnych, ewentualnie skorygować wniosek - jeżeli coś w gospodarstwie się zmieniło.

O dopłaty bezpośrednie mogą ubiegać się także ci rolnicy, którzy do tej pory tego nie zrobili. Warunki jakie należy spełnić są takie same jak w ubiegłym roku. Trzeba posiadać co najmniej hektar ziemi. Dopłaty przysługują do działek nie mniejszych niż 10 arów a grunty powinny być utrzymane w dobrej kulturze. Rolnik powinien mieć numer ewidencyjny gospodarstwa i konto w banku.

W tym roku rolnicy, którzy chcą uzyskać pełne dopłaty powinni złożyć wniosek w powiatowym biurze ARiMR do 15 maja.

K. Zalewski
ARiMR

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.