Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 2676 wyświetleń

Do podlaskich szkół trafi 60 mobilnych pracowni komputerowych

Podczas konferencji prasowej w Białymstoku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz z udziałem samorządowców poinformował o wynikach konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” dla województwa podlaskiego. „Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów i nauczycieli zwiększyliśmy pulę nagród - zamiast planowanych 500 mobilnych pracowni komputerowych, do szkół trafi ich ponad 800, w tym dokładnie 60 do województwa podlaskiego.” – mówił minister Adam Andruszkiewicz.


Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Szkoły w powiecie grajewskim:

SZKOŁA PODSTAWOWA W WIERZBOWIE,
SZKOŁA PODSTAWOWA W RADZIŁOWIE,
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GRAJEWIE,
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GRAJEWIE,
ZS2 W GRAJEWIE i TECHNIKUM W NIEĆKOWIE

 

- Mamy bardzo dobre wiadomości dla województwa podlaskiego. W Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” na przenośne zestawy złożone z 16 nowoczesnych laptopów wraz z ekranem edukacyjnym do szkół w naszym Regionie trafi 60 takich pracowni. Uczniowie będą na co dzień korzystać z tego pozyskanego sprzętu, kształtując swoje kompetencje cyfrowe. To z pewnością pomoże im na rynku pracy, a szczególnie w zawodach przyszłości, które będą dominować – powiedział minister Adam Andruszkiewicz, Poseł na Sejm RP z województwa podlaskiego.

 

 

Komentarze (4)

Szkoda, że szkoła podstawowa nr 4 nic nie dostanie.

Pan Minister to potrafi :-) Szacun

to nie jest prywatna darowizna ministra, proszę tego w taki sposób nie wiązać, to są pieniądze budżetowe, które są składane przez wszystkich płacących podatki, jeśli jakiś minister zrobi prywatną darowiznę na szkołę, to dopiero wtedy będą to pieniądze posła

Minister tak jak np. caritas chce aby Polacy uwierzyli że coś im dał czy tam przekazał. Ale niewielu jest w stanie pojąć, że ani jeden ani drugi nic im nie dają co najwyżej rozdysponowują środki zebrane od nas wszystkich po potrąceniu odpowiedniej prowizji dla siebie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.