Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 5627 wyświetleń

Czad ...Obudź czujność

11 stycznia 2017 r. w placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy Rajgród rozpoczęła się kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność”, której celem jest zmniejszenie ofiar śmiertelnych w mieszkaniach i domach w sezonie grzewczym 2016/2017.

Uroczystej inauguracji kampanii na terenie gminy dokonał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński wraz z komendantem gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rajgrodzie druhem Łukaszem Zawistowskim.

W dniach 11 – 17 stycznia 2017 r. na terenie miasta i gminy Rajgród przeprowadzono ogółem 7 spotkań w zakresie budowania świadomości społecznej o zagrożeniu jakie niesie tlenek węgla. Spotkania ze strażakami odbyły się w szkołach podstawowych w Bełdzie, Karczewie, Mieczach, Rajgrodzie
i Rydzewie oraz w Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie.

Podczas spotkań ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i druhami Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełdy, Mieczy, Rydzewa i Woźnejwsi zarówno uczniom, jak też kadrze pedagogicznej przekazano
w jaki sposób zapobiegać zatruciom tlenkiem węgla oraz jak skutecznie przeciwdziałać pożarom
w budynkach mieszkalnych i domach.

Cennych rad strażaków wysłuchało ogółem 427 uczniów i 30 opiekunów.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 

Zdjęcia: dh Łukasz Zawistowski, OSP Bełda

             dh Tomasz Cichocki, OSP Miecze

             dh Hubert Laskowski, OSP Rydzewo  

Komentarze (1)

Bardzo potrzebna akcja, tylko dlaczego o takich rzeczach mówia ludzie nieodpowiedni. Strażak ochotnik z Mieczy mówi o czadzie i smogu a sam pali śmieci i folię z sianokiszonki w piecu , normalnie wzór do naśladowania. Brawo.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.